Україна вперше візьме участь у військово-морських навчаннях НАТО

В Одесі відбулася конференція з планування концепції командно-штабного навчання НАТО Dynamic Move–2022.
Під час заходу, що проходив в режимі онлайн, учасники попередньо обговорили час та місце проведення навчань, підготовчі цілі та перелік країн, які будуть запрошені до участі, проєкт сценарію та систему управління залучених до них сил, повідомили в ВМС ЗС України.
"Було визначено, що протимінні навчання Dynamic Move–2022 орієнтовно проходитимуть з 31 січня по 8 лютого в Остенді, Бельгія. Але все залежить від епідеміологічної ситуації, адже торік також відбувалося планування навчань цієї серії, проте у зв’язку з пандемією їх не провели", — пояснює старший офіцер підготовки командування ВМС ЗСУ капітан 2 рангу Артем Матвієнко.
Він зазначив, що метою навчань буде відпрацювання дій багатонаціонального штабу з управління морськими протимінними силами НАТО, а також зміцнення можливостей командного складу міжнародної спеціальної групи для проведення комплексу операцій з розмінування. До слова, в Остенді розташована морська бельгійська та нідерландська протимінна школа Eguermin, що водночас є центром обміну досвідом НАТО.
Заплановано, що у навчанні братимуть участь представники країн-членів НАТО, а також України та Марокко, які долучатимуться до Dynamic Move–2022 як спостерігачі.