Перейти до основного вмісту

Українські компанії заборгували виробникам ліцензайного ПЗ понад 6 млн гривень

19 жовтня, 19:34

За період з червня 2015 року по липень 2016 року українська поліція виявила 45 фактів порушення інтелектуальних прав корпорації Microsoft в 10 регіонах України. Про це повідомляє юридична фірма «ЛЕКСФОР», яка представляє інтереси Microsoft Corp. щодо захисту інтелектуальної власності в Україні.

Як наслідок, було порушено 40 кримінальних справ. З них 21 провадження стосується нелегального використання програмного забезпечення Microsoft. Ще 19 справ – пов’язані з продавцями і установниками контрафактних копій продуктів компанії.  Наразі в судах на розгляді перебуває 22 кримінальні справи.

 «Чинним законодавством для правовласників передбачені юридичні засоби для боротьби з нелегальним використанням комп'ютерних програм, за допомогою яких правовласник може ініціювати адміністративне, кримінальне, цивільне або господарське судочинство. Тому в рамках зазначених кримінальних справ проти правопорушників нами було заявлено 13 цивільних позовів з вимогами про відшкодування на загальну суму в 1,17 млн. гривень», - каже партнер ЮФ «ЛЕКСФОР» Владислав Шаповал.

За його словами, проти компаній-користувачів неліцензійного ПЗ було подано позови до господарських судів про стягнення компенсації на загальну суму 5 млн. гривень.

До слова, минулого року було завершено 12  справ, а злочинці були засуджені за порушення авторських прав і отримали штраф у відповідних розмірах.

Згідно даних останнього глобального дослідження міжнародної асоціації BSA, презентованого навесні цього року, 82% програмного забезпечення, встановленого на комп'ютерах в Україні в 2015 році, було неліцензійним. Загальна комерційна цінність такого ПЗ складає 129 млн. доларів.

 «На жаль, українці продовжують використовувати велику кількість неліцензійного ПЗ, яке несе загрози витоку даних і збільшує ймовірність стати жертвами кібератак. Більше 80% програмного забезпечення в нашій країні – неліцензійне, в той час як середній показник у світі складає 39%. Як результат, Україна знову потрапила в лідери сумного списку 301 як Priority Foreign Country», – розповідає керівник департаменту із захисту інтелектуальної власності «Майкрософт Україна» Олена Дмітрієва.

Марія ЮЗИЧ, «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати