Про це в інтерв'ю РБК-Україна заявив директор Європейського регіонального бюро ВООЗ доктор Ханс Клюге.
За його словами, локдаун, який запровадили навесні, хоч і скоротив вплив вірусу, але також і завдав шкоди багатьом людям. Зараз у ВООЗ застосовують більш суворі підходи, поступово посилюючи обмеження.
"В березні та квітні в Європі ми залишили поза фокусом уваги, наприклад, людей з проблемами психічного здоров'я, а також питання гендерного насильства. Ми знаємо, що у будь-якій надзвичайній ситуації насильства в сім'ї стає більше. Тож якщо у вас повний локдаун, це абсолютно не найкраща ситуація", - сказав Клюге.
Він зазначив, що локдаун призводить до втрати доходу у людей. Також страждають люди з інвалідністю чи іншими захворюваннями.
"Ось чому більш м'який, поступовий підхід краще. В цьому сенсі я розумію, що відбувається", - зазначив директор Європейського бюро ВООЗ.
Клюге вважає, що ключовим питанням залишається дотримання рекомендацій.
"Відповідальність і носіння масок у громадських місцях та в інших приміщеннях при великому скупченні людей, особливо якщо в цих просторах є люди, які не входять у вашу так звану "бульбашку" (середовище близького спілкування - ред.), і коли ви не можете гарантувати фізичне дистанціювання. І, звичайно ж, намагатися уникати місць великого скупчення людей", - додав він.