Перейти до основного вмісту

Янукович бажає звільнитися від газових обіймів Росії, - Frankfurter Allgemeine

17 січня, 10:27

Україна є "енергетичним наркоманом", виною тому - застаріла важка промисловість, яка споживає величезну кількість електроенергії, - пише оглядач Frankfurter Allgemeine Конрад Шуллер.

Росія користується таким становищем України. Наразі країна, що володіє величезними родовищами газу, є найважливішим постачальником "блакитного палива" в Україну. За всю історію постачань траплялося багато. Однак, незважаючи на неодноразові суперечки про ціну на газ, які не раз перетікали в "газові війни", під час яких справа доходила навіть до тижневих відключень посеред зими, Україна, як і раніше, платить за однією з найвищих такс в Європі.

"Країна спливає кров'ю в економічному плані, чим і користується Росія", - продовжує Шуллер. Так, зовсім недавно Росії вдалося "продавити" договір про оренду баз для свого Чорноморського флоту до 2047 року в обмін на надання знижок. Тепер же Москва аналогічним способом буде домагатися вступу України в Митний союз з Білоруссю і Казахстаном, першу скрипку в якому, вона, зрозуміло, і грає. Все це, підкреслюється в статті, поховає мрії про зближення з Європою і в черговий раз перетворить Україну на сателіта Москви.

Тому, бажаючи звільнитися з російських "обіймів", український уряд, очолюваний "авторитарним і жадібним до незалежності президентом Януковичем, що змагається з Володимиром Путіним у репресування опозиціонерів і не бажаючим ставати його васалом", і перейшло в контрнаступ.

"Ось уже кілька місяців українські дипломати намагаються перекреслити гегемоністські плани Москви, і взялися вони за" улюблену іграшку "Володимира Путіна - багатомільярдний проект" Південний потік "по дну Чорного моря, будівництво якого здатне позбавити Київ останнього козиря в його боротьбі за свою незалежність", - пише автор.

Цей козир - транзит, завдяки якому більша частина російського газу в даний час і тече в Європу. Тому не випадково багато хто вважає, що припинення будівництва "Південного потоку" є гарантією продовження існування української державності. Припинити будівництво газопроводу українська сторона намагається, заблокувавши в Єврокомісії особливий статус "Південного потоку", який не зовсім відповідає законодавству ЄС, повідомляє видання.

За матеріалами InoPressa

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати