Перейти до основного вмісту

Янукович не має права ігнорувати події у Раді, - політолог

05 квітня, 16:43

Президент України не має права робити вигляд, що нічого не відбувається із законодавчим органом, вважає політолог Віктор Небоженко.

«У нас президентська республіка. Якби у нас був конфлікт між двома президентами, таке буває в житті, тоді парламент зобов'язаний був би мирити конфліктуючі сторони. У нас же відбувся розкол (на прохання «групи трудящих», не більшості, тому що на Банковій було лише 138 людей) не на більшість і меншість, а на тих людей, які порушили закон і тих, які постаралися цього не робити. Це різні речі. У разі запиту свідків у цій справі, виявиться, що там не тільки більшості не було, але і половина тих, кого встигла камера зафільмувати під час так званої більшості», - зазначив він в інтерв'ю «Дню».

Серед варіантів подальшого розвитку подій експерт назвав формальний вихід, «коли більшість і меншість зроблять вигляд, що нічого не сталося». Або ж опозиція проковтне образу і покаже нездатність захищати свої інтереси та інтереси протестної частини населення - почне працювати в парламенті з більшістю, ставши співучасником злочину і втративши роль опозиції.

«Також варіант: більшість змушена буде піти на угоди з меншістю і переголосувати прийняті ними незаконні рішення (лобістські закони)», - прогнозує політолог.

Також, за його словами, виходом із ситуації може бути розпуск парламенту Президентом у зв'язку з тим, що сталися серйозні порушення роботи законодавчого органу країни: «Він зобов'язаний за своїми службовими повноваженнями розпустити цей парламент».

Крім того, він підкреслив, що в нинішній парламентській кризі винна і опозиція.

«Усе, що було досі - це був привід для влади, Президента розколоти Верховну Раду. Але все, що відбулося на Банковій - це вже політична відповідальність лідерів Верховної Ради, в тому числі, лідерів опозиції», - вважає Небоженко.

Політолог зазначив, що опозиція із самого початку не знала як себе поводити і розраховувала на договір з владою, а влада просто використовувала її слабкість, дурість і тягу до тіньових домовленостей.

«Усі лідери опозиції в цьому беруть участь, тому вони винні. Наприклад, не можна було йти з владою на договір, коли вибирали Рибака. Партія регіонів вмовила «Свободу», Тягнибока, що ми підтримуємо Кошулинського, а ви Рибака. Тепер же вони вже хочуть вигнати Кошулинського з посади заступника глави Ради, а Рибак залишається. Це класичний політичний «кидок». Таких помилок у опозиції дуже й дуже багато. Це набагато важливіше, ніж невмілий екстремізм», - підкреслив Небоженко.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати