Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Фон дер Ляєн запропонувала використати прибуток від російських активів на зброю для України

28 лютого, 14:43

Європейський союз повинен розглянути можливість використання прибутків від заморожених російських активів на користь України, зокрема, й на закупівлі військового обладнання.

Про це заявила президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн, цитує The Guardian.

Очільниця ЄК зробила таку заяву на засіданні в Європейському парламенті в Страсбурзі сьогодні, 28 лютого.

"Настав час почати розмову про використання прибутків від заморожених російських активів для спільної закупівлі військового обладнання для України", – сказала вона.

Таким чином фон дер Ляєн закликала Європейський Союз робити більше в оборонній політиці.

"Не може бути сильнішого символу та більшої користі для цих грошей, ніж зробити Україну та всю Європу безпечнішим місцем для життя", додала президентка Єврокомісії.

У своїй промові фон дер Ляєн також представила нову європейську стратегію промислового захисту, яку її комісія представить найближчими тижнями. Вона заявила, що однією з її головних цілей буде надання пріоритету спільним закупівлям.

"Європа повинна прагнути розвивати й виробляти наступне покоління переможних у боях оперативних сил і засобів", – сказала вона.

Голова ЄК підкреслила, що "це означає турбонаддув наших оборонно-промислових потужностей у найближчі п'ять років".

Окрім того, як повідомляє Reuters, фон дер Ляєн заявила, що загроза війни для ЄС "може бути не неминучою, але це не неможливо".

"Ризики війни не повинні бути перебільшені, але до них слід бути готовими, і це починається з нагальної потреби у відновленні, поповненні, модернізації збройних сил держав-членів", – сказала вона.

Президентка Європейської Комісії сказала, що більші зусилля Європи в галузі оборони не зменшать потреби в альянсі НАТО.

"Насправді, більш суверенна Європа, особливо в питаннях оборони, є життєво важливою для зміцнення НАТО", – сказала фон дер Ляєн.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати