Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

На Одещині лимани стали частиною моря, а наступні дерева треба висаджувати з урахуванням мінливої кліматичної ситуації – еколог

29 листопада, 18:46
Фото usionline.com

В результаті потужних штормів лимани на південний захід від Одеси з’єдналися з морем, а основний удар стихії прийшовся на тимчасово окупований Крим: Одесі по зрівнянню з ним пощастило.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів еколог, керівник громадської організації “Зелений Лист” Владислав Балінський.

“На Тузлівських лиманах прорвало піщані коси, та лимани з’єдналися з морем ще в попередній шторм 18 листопада. Останній потужний шторм додав ще більше води у Тузлівські лимани завдяки нагонному вітру. Це тимчасово розв’язало екологічні проблеми. Більша кількість морської води встигла наповнити всі три лимани, для них це джерело життя. Це гарні новини для екологів і місцевих жителів”, – повідомив еколог.

Місто з узбережжя не сильно постраждало від урагану, як вважає Балінській, основний удар стихії прийшовся на захід тимчасово окупованого Криму.

“Циклон змінювався продовж свого існування. До нас він дійшов вже у вигляді західного вітру. Одесу від шторму прикривав мис Великий Фонтан. Низькі райони нашого міста, такі як Пересип, Лузанівка були захищені від наслідків негоди природно, а в центрі Одесу рятують берегозахисні споруди, які побудували ще вже 60 років тому. Єдино що, багато піску з пляжів змило в море, тому навесні треба буде його діставати зі дна і знов відновлювати пляжі”, – зазначив еколог.

Владислав Балінський підкреслив, що порівняно зі швидкістю вітру в місті не дуже багато дерев впало – могло бути більше.

“Якщо уважно придивитися: падали гілки з листям, які не встигли облетіти. В Одесі залишилося багато зелені після теплої осені. Під вагою снігу їх ламало сильним вітром. Ще падали дерева біля коренів, тому що до цього йшов дощ, земля розмокла, а вітрильність дерев з листвою залишилася великою. Падали, в основному, старі дерева – ясені, тополі. Всі з зеленим листям. Але синоптики попереджали, що буде шторм. На майбутнє треба переглядати концепцію висадки нових рослин у місті, тому що клімат міняється, стає тепліше. Тому треба вирішувати – саме які нові дерева будуть влітку давати гарну тінь, а взимку не падати від штормів”. – підсумував Владислав Балінський.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати