Революція в країні фараонів,
або Уроки для лідерів, які ставлять стабільність вище за демократію![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20110201/416-1-1.jpg)
Вчора сьомий день у Каїрі тривали масові антиурядові акції з вимогами зміни режиму 82-річного Мубарака, який керує країною з 1981 року. Учасники демонстрацій також вимагають проведення демократичних і економічних реформ.
Масові акції проходять не лише в Каїрі, але й у інших містах країни — Александрії, Мансурі, Даманхурі та Суеці. На сьогодні планується масовий марш під гаслом «протест мільйонів».
Заворушення супроводяться грабежами та підпалами. Жертвами заворушень, за даними телеканалу «Аль-Джазіра», вже стали 150 осіб, більше чотирьох тисяч поранено.
У неділю на головний майдан Каїра намагалася ввійти колона танків, проте демонстранти перегородили їй дорогу. Якихось зіткнень між протестуючими та військовими наразі немає: армія користується в єгипетському суспільстві більшою пошаною, аніж поліція.
Попри запровадження комендантської години, напруга не спадає, на головному майдані Каїра залишаються тисячі людей.
У неділю їх не збентежили прольоти на невеликій висоті військових літаків і вертольота над майданом Тахрір. Не заспокоїла демонстрантів проголошена президентом у минулу п’ятницю відставка уряду.
Подібно до Тунісу та Ємену, масові протести в Єгипті викликані зростанням цін на продовольство, безробіттям, зростаючою незадоволеністю діями служб безпеки, корупцією лідерів і репресивною політичною системою.