Коротко / УКРАЇНА
Нацрада закликає медійників вшанувати пам’ять жертв Голодомору
Національна рада з питань телебачення та радіомовлення звернулася до керівників телерадіоорганізацій з рекомендацією внести відповідні зміни до програм на суботу, 27 листопада, з метою вшанування пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій. Під час планування програм і передач на цей день Нарада просить медійників керуватися Правилами ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті. Цей документ був затверджений Національною радою ще 2008 року. Правила ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру ( скорботи, жалоби) та дні пам’яті рекомендують телеканалам, зокрема, забезпечити присутність в ефірі відбивок, джинглів інших аудіовізуальних міжпрограмних заставок мінорного характеру чи без звукового супроводження; утриматися від музичних творів мажорного звучання, інших аудіовізуальних творів розважального характеру; припинити трансляцію передач на замовлення; не транслювати рекламні ролики, анонси з елементами шоу, розваг та еротики у теле- і радіоефірі; інформувати населення про відповідний день трауру (скорботи, жалоби) або день пам’яті й повідомляти, з якого приводу його оголошено; не транслювати комедійні фільми, розважальні та музично-розважальні передачі, теле- і радіовікторини. Наразі «День» досліджує програмну сітку телеканалів, заявлену на суботу, 27 листопада. Варто сказати, що вищевказаних рекомендацій Нацради канали переважно не дотримуються. А детальніший моніторинг суботнього ефіру читайте в п’ятницю на шпальтах прес-клубу «Дня».
Отцю Борису Гудзяку — 50!
Вчора ректору Українського католицького університету отцю Борису Гудзяку виповнилося 50 років. Священик Української греко-католицької церкви, провідний науковець у галузі церковної історії, отець Гудзяк є вагомою фігурою і в світському житті України. Його непохитна громадянська позиція в останній час стала своєрідним кордоном перед посяганням на автономію освітньо-наукової спільноти. Нагадаємо, у травні цього року о. Борис Гудзяк звернувся до громадськості з відкритим листом-меморандумом, в якому йшлося про те, що представник СБУ намагався схилити ректора та студентів до співпраці з цією структурою. Це повідомлення з УКУ викликало бурхливу дискусію в суспільстві і змусило керівництво СБУ реагувати. Крім того, Борис Гудзяк першим став на захист безпідставно звільненого ректора Донецького національного університету Володимира Шевченка. «Обставини вашого звільнення не відповідали ні належній процедурі, ні духу пошанування гідності самоврядної університетської громади. Вони могли внести хіба що сум’яття в перебіг академічного життя ДонНУ», — написав у листі до колеги о. Борис Гудзяк. «Ці листи — приклад єдино можливої в академічному світі цивілізованої реакції на рейдерську політику у сфері освіти», — написала тоді в «Дні» Оксана Пахльовська. Людей, що сьогодні в Україні уособлюють цей цивілізований академічний світ, на жаль, не багато. Прикметно, що серед них — о. Борис Гудзяк. Друзі та знайомі ректора УКУ стверджують, що він не любить помпезних святкувань свого дня народження. В цей день він їде зі Львова займатися своєю повсякденною справою — пошуком ресурсів для розвитку свого вже рідного університету. Тим не менше, «День» сердечно вітає Бориса Гудзяка. Бажаємо довголіття, злагоди і Божого благословення усіх починань!
Вітаємо!
Сьогодні завідуюча відділом регулярної інформації нашої газети Тамара Олексіївна Туркулевич відзначає ювілей. «14 років я виступаю під прапором «Дня», — каже іменинниця. — На моїх очах газета шукала і знайшла своє неповторне обличчя, і її захоплених читачів стає дедалі більше. Перші випуски були щотижневими. Пригадую, як непросто народжувався третій номер «Дня», у створенні якого я з колегами брала участь, як народжувалися рубрики — без яких нині важко уявити «День». Працюючи в редакції, я познайомилася з багатьма цікавими людьми. «День» дав мені життєвий досвід, мудрість, а головне — чудових друзів та колег».
Завдяки Тамарі Олексіївні читачі дізнаються про всі зміни в природі й погоді, про знаменні дати і культурні події столиці (Туркулевич веде рубрики «Цей день в історії» та «Афіша»). Вона — наш лоцман у морі культурних подій — першою дізнається про всі прем’єри та гастролі в театрах і концертних залах, про всі виставки, що відкриваються в музеях і галереях. А ще Тамара Олексіївна — приємна і приваблива жінка, яка за все, що береться — робить прекрасно. У неї легка рука, і зайшовши в її кабінет у редакції, ніби потрапляєш у міні-оранжерею — довкола все квітне, навіть колючі кактуси.
«День» щиро бажає Тамарі Олексіївні міцного здоров’я, щастя і залишатися оптимісткою, незважаючи ні на що!
Випуск газети №:
№216, (2010)Рубрика
День України