Галицький художній почерк
Львівські митці відроджують традицію передвеликодніх вернісажів![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20100409/462-24-1.jpg)
Напередодні світлого Христового Воскресіння у львівському Палаці мистецтв вже втретє відкрили художній «Весняний салон». Взяти участь у ньому мають право тільки члени львівської Спілки художників, а представити можуть лишень ті твори, які виконані впродовж останнього року. І саме в цьому, вважають організатори проекту, фішка «Весняного салону» — виставлені на ньому роботи ще не експонувалися.
Цього разу до участі у проекті зголосилися 130 митців-спілчан — живописців, керамістів, склярів, текстильників та графіків. Кожен мав право надати дві роботи. А мета салону — визначити найкращі, з погляду самих учасників акції, твори. Відзнака «Весняного салону», яку вручатимуть наприкінці квітня, — зображення святого Луки, патрона художників, чий образ прикрашає портал львівського Палацу мистецтв.
Як розповів «Дню» голова живописної секції львівського відділення Національної спілки художників України Дмитро ГУНЦ, «Весняні салони» початку XXI століття відроджують гарні та, на жаль, давно забуті галицькі традиції — перший такий салон відбувся у Львові ще 1939-го і також напередодні Пасхи.
Тож протягом квітня львів’яни та гості міста можуть завітати до Палацу мистецтв, що на вул. Коперніка, 17, і насолодитися сучасним галицьким мистецтвом.