Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

18 лютого, 00:00

Діти-музиканти краще навчаються в школі

Уроки музики та відвідання концертів разом з батьками справляють позитивний вплив на навички читання й математичні здібності в ранньому дитинстві та підлітковому віці. Дослідники Університету штату Огайо виявили, що діти-музиканти мають кращу академічну успішність, зокрема, одержують гарні оцінки по математиці та мають кращі здібності до читання. Було відмічено, що найсильнішу дію на навчання музика має серед учнів початкової та середньої школи, повідомляє АМІ-ТАСС. Як показав огляд, діти з сімей із високим соціально-економічним статусом з більшою вірогідністю здобудуть музичну освіту й відвідуватимуть концерти класичної музики. Імовірно, таку асоціацію можна пояснити матеріальними витратами на уроки музики та на придбання квитків на музичні заходи. Фахівці вважають, що музика сприяє не тільки культурному розвитку дитини, але також і розумовому, безумовно, зачіпаючи ділянки мозку, пов’язані з навчанням. Також експерти вважають, що федеральні, державні та місцеві установи могли б виділити ресурси, щоб допомогти сім’ям, які не здатні оплатити музичні уроки.

Людство катастрофічно старіє

Протягом кількох найближчих десятиліть населення світу ще більше постаріє. В 2009 році кількість людей віком 60 і більше років збільшиться з 743 млн. осіб до 2 млрд., а до 2050 року майже потроїться. На той час число літніх людей перевищить кількість дітей віком до 15 років. Про це йдеться у новій доповіді Генерального секретаря ООН про світові демографічні тенденції. Її буде розглянуто на 42-й сесії Комісії з питань народонаселення та розвитку, яка відбудеться 30 березня — 3 квітня, повідомляє Укрінформ з посиланням на Центр новин ООН.

У доповіді повідомляється, що в липні 2009 року чисельність населення світу досягне 6,8 млрд осіб, а надалі, згідно із середнім варіантом прогнозу, становитиме 7 млрд. у 2012 році, 8 млрд. у 2025 році й 9 млрд. у 2045 році. 70% прогнозованого приросту населення припаде на Бразилію, Індію, Індонезію, Нігерію та Пакистан. У розвинутих країнах прогнозується скорочення чисельності населення. У період з 2009 по 2050 роки кількість населення зменшиться у 45 державах, зокрема, в Росії — на 33 млн. осіб, у Японії — на 25 млн., в Україні — на 15 млн., у Німеччині — на 8,4 млн. і Польщі — на 7,7 млн.

У документі звертається увага на те, що в більшості регіонів світу тривалість життя людей продовжує збільшуватися. Сьогодні люди в середньому живуть 67,2 року, при цьому в промислово розвинутих країнах 76,5 року, а в країнах, що розвиваються — 65,4 року. У найменш розвинутих країнах середній показник очікуваної тривалості життя становить лише 54,6 року.

Прокуратура не дасть Черновецькому брати гроші зі школярів

Прокуратура міста Києва внесла припис до Головного управління у справах сім’ї та молоді КМДА з вимогою негайно відкликати листа до мера Києва Леоніда Чернівецького щодо введення платних послуг у позашкільних закладах столиці, повідомляє прес-служба прокуратури Києва. Це відомство провело перевірку додержання прав дітей на предмет доступності та безоплатності освіти, насамперед, у позашкільних закладах. Як з’ясувалося, Головне управлінням у справах сім’ї та молоді КМДА скерувало листа Київському міському голові з ініціативою ввести платні послуги в позашкільних закладах (підліткових клубах) столиці, щоб створити додаткові джерела надходження фінансів до бюджету. У цьому листі пропонувалося встановити середню вартість за відвідування підліткових клубів в розмірі 450 грн. Прокуратура міста Києва, захищаючи конституційні права та свободи громадян, з метою запобігання прийняттю Київрадою незаконного рішення, внесла припис про негайне відкликання відповідного листа.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати