Перейти до основного вмісту

Сольова терапія

Добре забуте рано чи пізно повертається в наш побут
12 листопада, 00:00

Саме це сталося з нюхальними солями. Зараз, як і раніше, вони — джерело бадьорості, свіжості й приємних ароматів, які забезпечують добре самопочуття.

Взагалі звичка нюхати що-небудь освіжаюче набута людством дуже давно, пише pravda.ru. Чоловіки використовували для цих цілей нюхальний тютюн, а жінки нюхальні солі, щоб на балу, в задушливому приміщенні затягнута в корсет благородна пані не знепритомніла, в ридикюлі завжди був рятівний флакончик.

Для приготування нюхальної солі потрібно взяти звичайну кухонну сіль (бажано крупну), насипати її в чашку, додати ефірної олії або суміш ефірних олій відповідного складу і дозування і все ретельно перемішати, щоб сіль увібрала в себе олію. Отриману нюхальну сіль засипати в невеликий флакончик або поліетиленовий пакетик. Флакон потрібно щільно закупорити, а пакетик запаяти гарячою праскою, зробити в декількох місцях отвори голкою і покласти його в мішечок із матерії.

— Позбутися хвилювання й почуття тривоги допоможе нюхальна сіль, приготована за таким рецептом: суміш ефірних олій меліси (3 краплі), анісу (2 краплі), ромашки (2 краплі), лаванди (2 краплі) і 1 мл олії з виноградних кісточок.

— Якщо вас долає депресія, підійде нюхальна сіль, яка складається із суміші ефірних олій бергамоту (2 краплі), вербени (2 краплі), ісопу (2 краплі), лаванди (2 краплі), герані (1 крапля), іланг-ілангу (1 крапля) і 1 мл олії з виноградних кісточок.

— При головному болі і мігрені рекомендується нюхальна сіль такого складу: ефірні олії лаванди (5 крапель), м’яти перечної (1 крапля), лимона (1 крапля), мускатника (1 крапля) і 4 мл соняшникової олії. При частих головних болях доцільно завжди мати при собі флакончик із освіжаючою водою такого складу: суміш ефірних олій лимона (3 краплі), лаванди (3 краплі), мускатника (2 краплі) і 50 мл. води. Воду й ефірні олії потрібно налити в темний флакон, закоркувати його й декілька разів інтенсивно струсити. Якщо необхідно, нанести декілька крапель цієї освіжаючої води на носову хустку і протерти нею скроні, лоб і потилицю.

— При порушеннях кровообігу рекомендується використовувати нюхальну суміш, приготовану з суміші ефірних олій мускатника (4 краплі), лаванди (3 краплі), меліси (2 краплі), розмарину (1 крапля), тим’яну (1 крапля) і 4 мл соняшникової олії.

— У помешканні рекомендується тримати мішечок, наповнений нюхальною сіллю з ароматом лаванди: на 2 ч. ложки кухонної солі — суміш ефірних олій лаванди (5 крапель), лимона (2 краплі), бергамоту (2 краплі). Восени і взимку краще за все покласти мішечок на батарею центрального опалення: тоді аромат, який надає освіжаючої дії, поширюватиметься більш інтенсивно.

— А щоб позбутися стану втоми, поставте в кімнаті аромалампу із сумішшю ефірних олій лаванди (2 краплі), вербени (2 краплі), бергамоту (1 крапля), герані (1 крапля) і кедру (1 крапля). Для профілактики простудних захворювань рекомендується використати як «начинку» для ароматизаційної лампи ефірні олії евкаліпта, фенхелю, розмарина, шавлії, чебрецю, чайного дерева.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати