Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

30 жовтня, 00:00

Нагородили учнів — лауреатів стипендій Президента України

150 переможцям Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних предметів та 120 переможцям Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів Малої академії наук України Президент Малої академії наук України Станіслав Довгий вручив Президентські стипендії в розмірі однієї тисячі гривень, повідомляє «Лігабізнесінформ». У ході брифінгу, присвяченого роботі з обдарованою молоддю, міністр освіти та науки України Іван Вакарчук зазначив, що остаточно нічого не можна сказати про підвищення рівня Президентської стипендії. «В залежності від того, яка ситуація буде в країні — такими будуть і стипендії», — додав міністр. При цьому він запевнив, що знижувати існуючі стипендії ніхто не буде. Президентські стипендії щомісяця виплачує Міністерство освіти та науки України за місцем проживання стипендіата за рахунок коштів, передбачених для Міністерства в Держбюджеті України.

Про паводки інформуватимуть радіолокатори

Три метеорологічних радіолокатори заплановано закупити для потреб гідрометеорологічної служби України наступного року, повідомляє «Zik». Один з них пропонують встановити у Чернівцях. Загалом у проекті Держбюджету на 2009 рік передбачено 45 млн. грн. для закупівлі сучасної техніки та технологій для потреб гідрометеорологічної служби. Також депутати Чернівецької обласної ради пропонують створити у Карпатському регіоні репрезентативну мережу ефективного науково-обѓрунтованого і технічно-оснащеного геоекологічного моніторингу з метою забезпечення достовірною і вчасною інформацією про стан природних і поселенських систем. Міністерство охорони навколишнього середовища підтримало доцільність створення регіональних систем моніторингу довкілля, у тому числі в Карпатському регіоні. Вже наступного року у Чернівцях буде новий метеорологічний радіолокатор. Це, на думку міністерства, значно розширить можливості гідрометеорологічної служби щодо своєчасного виявлення та прогнозування дощових опадів, які є домінуючим фактором у формуванні швидкоплинних річкових паводків на Буковині.

Меценат за власним бажанням

В урочистій обстановці, під співи артистів поліського ансамблю «Льонок», минулого вівторка приймали житомирські медики подарунки. В актовій залі обласної клінічної лікарні імені Гербачевського директор приватного підприємства «Проспект» Михайло Пухтаєвич передав керівникам відділень інтенсивної терапії, нефрології, гастроентерології, а ще реанімаційного відділення обласного онкодиспансеру технічні паспорти на побутову техніку, а потім і самі подарунки, які чекали на господарів при вході — кожен комплект складався з холодильника, телевізора, DVD-програвача, мікрохвильової печі та електрочайника. 28-річний підприємець почав свій бізнес два роки назад, заснувавши фірму з надання транспортних послуг та оренди важкої дорожньої та іншої техніки, і тепер може допомагати іншим. Але тримався він скромно, зауваживши тільки, що хоче продовжити давню традицію меценатства, яка передбачає, що люди, які мають більші статки, повинні робити корисне і задля спільного блага. Ця акція не перша на рахунку М. Пухтаєвича, і такі приклади, говорили учасники дійства, повинні надихати інших бізнесменів на добрі справи, щоб меценати не переводились на українській землі. Прозвучало і відома з Біблії сентенція, щоб не була порожньою, рука, яка дає. В унісон з цим головний лікар обллікарні Михайло Борщівський, подякувавши за подарунки, зауважив, що в його закладі 35 відділень, а ще введено в експлуатацію нове приміщення поліклініки, отже, простору для благодійників достатньо, і приклад молодого підприємця не залишиться поза увагою інших. Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Новий образ старої фортеці

Учора влада Кам’янця-Подільського ухвалила рішення про створення унікального музею просто неба. «Відвідувачі цього закладу зможуть зануритися у глибини історії, аж до періоду Трипільської культури. Отак: поглянув — і побачив глечик, якому понад шість тисяч років», — повідомив «Дневі» про можливості, що відкриються із створенням музею, завідувач організаційного відділу міської ради Валерій Клименко. Що стосується глечика з того далекого історичного періоду, то цю дорогу річ, атрибут побуту далеких предків, знайшли професійні археологи. Експедицію під керівництвом кандидата історичних наук Алли Іванівни Виногродської було організовано Інститутом історії НАН України («День», 8.10.2008 року). Археологи днями завершили роботу у Старій фортеці. Докопавшись до 7-метрової глибини, вони залишили простір для наукових дискусій і творчості організаторів музейної справи, хранителів історії. На цьому зрізі природа ніби позначила історичні шари — Трипільської, Черняхівської, Давньоруської і пізніших культур... Знайдені ними речі різних епох стануть експонатами майбутнього музею — такої собі машини часу. А наукова дискусія стосується, сказати б, віку Старої фортеці. Досі вважалося, що вона збудована у XIV—XV століттях литовськими князями Коріатовичами, а тепер питається в задачі: то звідки ж тоді на території давньої фортифікаційної споруди історичні шари Трипільської і пізніших культур?.. Це, а також тільки-но виявлені археологами підземні ходи, сполучення поміж баштами створюють новий образ Старої фортеці, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати