Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Забруднювач навколишнього середовища в Миколаєві призупинив роботу
Громадськість Миколаєва неодноразово вимагала припинити роботу маслоекстракційного підприємства — заводу ТОВ «Екотранс», яке забруднювало повітря. Нарешті вимоги миколаївців почуто: з 1 лютого 2008 року на тривалий період припиняється робота заводу. Підставою для цього послугувало рішення постійних комісій міської ради з питань екологічної політики, охорони навколишнього середовища та ресурсозбереження, інших інстанцій. Наразі досягнуто домовленості з представником «Зерноторгівельної компанії Олсідз Україна», заступником генерального директора холдингу І. В. Глухом про тривалу зупинку роботи заводу для технічної реконструкції та переобладнання устаткування заводу згідно з чинними нормативними та санітарними нормами, для досягнення екологічної безпеки міста Миколаєва та його мешканців. ЗАТ «Зерноторгівельна компанія Олсідз Україна» також додатково виділила кошти у розмірі 6 млн. гривень для збереження робочих місць колективу на період реконструкції заводу, повідомляє Віталій ШЛЯПНИКОВ, Миколаїв.
Хмельницьке сміттєзвалище залишили навіть бомжі
Звалище на проспекті Миру понад трьох мільйонів тонн сміття, яке виросло тут за півстоліття, нині зависає смердючою 32-метровою горою над Хмельницьким, загрожуючи місту екологічною катастрофою. Аби не сталося лиха, 28 січня головний державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища у Хмельницькій області Віктор Степанович підписав рішення про «тимчасову заборону (зупинення) господарської діяльності підприємства «Спецкомунтранс» з експлуатації полігону твердих побутових відходів». Куди ж у ці дні звозиться сміття із 258-тисячного міста? «Туди ж, куди й завжди. На цей-таки полігон твердих побутових відходів. А куди ж іще?!» — відповів «Дню» в. о. директора «Спецкомунтрансу» Микола Полежаєв. На нього особисто екологи наклали штраф «на суму 391 гривня». «Тут утворюється біогаз, основними компонентами якого є метан і двоокис вуглецю, і велика кількість мікроелементів — виділяються в атмосферу, сприяють парниковому ефекту, продовжують створювати ризики вибуху та пожеж», — відзначає головний природоохоронець краю Віктор Степанович. У струмку, що за 500 метрів нижче, перевищення забруднюючих речовин — фосфатів, амонію сольового, нітритію, а у ґрунті — нафтопродукти, сірка. «Щоквартально на смітнику спалахують пожежі», — визнає Микола Полежаєв. Тоді над Хмельницьким зависає страшенний сморід і літає сміття. Таке ж і тоді, коли зривається вітер з боку полігону. Навіть безпритульні ще позаторік залишили полігон твердих відходів і вже сюди не повертаються». Голова облорганізації Українського товариства охорони природи Юрій Резников звертає увагу: «Хмельницький — місто ринків. Сюди звозять крам з усього світу. Якщо не вирішиться питання з належною утилізацією відходів, то можливі епідемії, невідомі захворювання». Питання про те, що із сміттям треба щось робити, періодично порушується у міській раді. Відтак, як кажуть у народі, впирається у гроші, яких немає, і територію для полігону, якої також немає, повiдомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Боротьба з «піратами» триває
Понад 130 тис. грн. становить вартість контрафактних товарів, вилучених на різних ринках Донецька за три останні місяці. До переліку вилученого потрапили «піратські» DVD-диски й тютюнові вироби, що реалізовуються без відповідних акцизних марок і були знайдені у торговців під час спеціальних рейдів. Як розповів донецький міський голова Олександр Лук’янченко, останнім часом реалізація контрафактного товару в шахтарській столиці вже вийшла за всі розумні рамки. Щоправда, чи не єдиним методом боротьби з «піратами», як і раніше, залишаються рейди з конфіскацією їхнього товару. За даними виконкому Донецької міської ради, загалом за останні три з половиною місяці було здійснено 34 такі рейди, у яких брали участь працівники Донецької мерії разом з бійцями «Титану». У результаті було складено 48 протоколів про адміністративні правопорушення, й наразі є вже 12 рішень суду на конфіскацію предметів торгівлі на суму понад 38 тис. грн. Половина з них була показово відправлена на утилізацію під час спеціальної акції біля Донецької міськради, де бульдозером було розчавлено декілька тисяч підробних дисків і пачок сигарет. «У такий спосіб можна лише привернути увагу громадськості до цієї проблеми. А щоб перемогти, потрібні більш довершені закони й серйозніші штрафи за такий різновид діяльності», — заявив він. За його словами, сьогодні реалізація контрафактних товарів завдає серйозних збитків усьому бюджету України, а не лише Донецька, а сума цих збитків вимірюється «сотнями мільйонів», повiдомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».
Випуск газети №:
№22, (2008)Рубрика
Суспільство