Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

13 грудня, 00:00

У Львові розіграли Різдвяний Кубок з пейнтболу

Відбулися фінали одного із найбільших міжнародних турнірів з пейнтболу в Україні VIII «Відкритого Різдвяного Кубку Львова». За звання кращих боролися 18 команд із шести країн: Білорусі, Литви, Латвії, Росії, Угорщини і України. Турнір внесено до офіційного календарного плану-графіку Держкомспорту України. Головний організатор турніру — львівський пейнтбольний клуб «Тріада». Змагання проходять під егідою Федерації пейнтболу України. У Львові змагалися у найвидовищнішому та наймоднішому на сьогодні різновиді пейнтболу, що зветься X-ball. Від класичного він суттєво не відрізняється, але є набагато динамічнішим. Команди, розбиті на підгрупи, грають між собою до п’яти перемог. Тож, до мінімуму виключено випадковість у визначенні команди-переможця. У командах по сім гравців (ігрова п’ятірка і два запасні гравці, плюс два техніки, що готують маркери). Цікавою особливістю є те, що не заборонено робити підказки: польовим гравцям допомагають і запасні, і тренери, і... глядачі. Команди змагалися за Кубки у двох категоріях — любителі та новачки. Найцікавіше пройшли змагання любителів, де місцевим «Українським левам» протистояли вітчизняні «Orta», «AtomiX», «Інквізиція» (Каховка) та закордонні гості: російська команда «ALEX» (Калінінград), білоруський «Мінськ Юнайтед». Переможцями цьогорічних змагань стала житомирська команда «Орта». У фінальному двобої українці перемогли сильний білоруський клуб «Мінськ Юнайтед». Приймав змагання львівський пейнт-клуб «Тріада», що сформував збірну команду «Українські Леви». Господарям вдалося завоювати «бронзові» нагороди турніру...

ДАІ приготувала водіям новорічний сюрприз

З 1 січня 2008 року в Україні розпочинається впровадження спеціального знаку державного зразка (стікера), який свідчитиме про наявність у власника транспортного засобу поліса цивільно-страхової відповідальності. Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив начальник Державного департаменту ДАІ МВС України Олексій Калинський учора на прес-конференції в Києві. «Державна комісія, яка регулює усі ці питання, затвердила зразок державного знаку, який буде на лобовому склі автомобіля і свідчитиме про наявність у водія поліса цивільної страхової відповідальності», — сказав О. Калинський. За його словами, якщо на автомобілі відсутній цей спеціальний знак, то автомобіль підлягає зупинці і перевірці працівниками ДАІ. Він зазначив, що перевірятимуть усі документи згідно з Правилами дорожнього руху, а також наявність поліса цивільно-страхової відповідальності, за відсутність якого, згідно з чинним законодавством, передбачено відповідальність. Як сказав О. Калинський, на сьогодні сума штрафу за відсутність поліса становить 17 гривень, проте, згідно з відповідним законопроектом, цю суму буде збільшено. Президент Моторного (транспортного) страхового бюро України Володимир Романишин повідомив, що з понад 400 страховиків, які діють в Україні, лише 82 страхові організації мають право видавати поліси обов’язкового страхування. За його словами, на сьогодні уже виготовлено шість мільйонів стікерів, а також близько трьох мільйонів перебувають у друку. В. Романишин зазначив, що стікер надаватиметься безоплатно. «Цей знак видається тим власникам, які уклали зі страховиком договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності. Такий знак видає лише страховик. Його не розповсюджує Моторне бюро, а лише страховики, які уповноважені укладати договір», — уточнив він.

Українська архітектура втратила свого дослідника

11 грудня 2007 року на 67 році життя раптово помер доктор мистецтвознавства Володимир Іванович Тимофієнко — видатний дослідник архітектури та містобудування, автор і редактор понад тридцяти фундаментальних наукових видань, серед яких «Історія українського мистецтва», «Історія української архітектури», «Зодчі України», «Міста Північного Причорномор’я», «Архітектурна спадщина» тощо. Він майже 40 років викладав у вищих навчальних закладах Воронежа, Москви, Одеси, Києва, написав ряд підручників. Протягом 1983—1992 рр. був відповідальним секретарем Головної редколегії Зводу пам’яток історії та культури України, згодом працював у науково-дослідних інститутах Національної академії наук, Академії мистецтв, був обраний віце-президентом Української академії архітектури (1998—2000).

Володимир Іванович удостоєний почесного звання Заслужений діяч науки і техніки України, відзначений двома державними преміями. Він був завжди занурений у працю і не навчився відпочивати, хоч і переніс інфаркт. Людина феноменальної енергії, незрівнянний працелюб і оптиміст, В. І. Тимофієнко вмів організувати колективи вчених для плідної спільної роботи. Його любили підлеглі, шанували колеги, цінувало керівництво. Смерть самовідданого подвижника-науковця — болісна втрата для всієї вітчизняної культури.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати