Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Реальні можливості програмування

Всесвітній лідер комп’ютеризації працює з галузями української економіки
13 червня, 00:00

Компанія Microsoft Dynamics вже втретє провела так званий галузевий день. Цього разу — для харчової промисловості (у березні і квітні на подібних заходах йшлося про роздрібну та гуртову торгівлю, а також дистрибуцію).

Черговий галузевий день був присвячений презентації рішень для автоматизації управління підприємствами, що виготовляють та продають продукти харчування. Протягом дня свої рішення для харчової промисловості презентували компанії-партнери Microsoft. Серед них німецька компанія MODUS Consult, в активі якої понад 400 клієнтів у харчовій галузі по всьому світу, а також російська «АНД Проджект». Крім того, традиційно свої рішення презентувала українська компанія Innoware. Але рішення Microsoft вважаються базовими. Традиційно 20% готового рішення для певного підприємства, компанії чи галузі, за словами директора департаменту Microsoft Business Solutions Костянтина Щербини, розробляють компанії-партнери, враховуючи вимоги клієнта і певні специфічні особливості. Рішення компанії орієнтовані не тільки на виробництво та дистрибуцію продуктів харчування в цілому. Їх можна застосовувати також для певних галузей — зокрема, м ’ ясомолочної, рибної, хлібобулочної, плодовоовочевої, консервної, кондитерської, мукомельно-круп ’ яної, комбікормової, харчосмакової, жиропереробної, тютюнової, дитячого харчування, а також виробництва алкогольних та безалкогольних напоїв.

«Рішення Microsoft Dynamics від початку були орієнтовані на виробничі та торгівельні підприємства, тому стандартна функціональність цих систем добре підходить для підприємств, що працюють у галузі харчової промисловості», — зазначає Щербина. Втім, він відзначає, що рішення компанії є базовими, але не універсальними: «Окремі сегменти цієї галузі висувають власні вимоги до функціональності систем, які були втілені в галузевих рішеннях партнерів корпорації».

Прикладом успішного впровадження можна назвати рішення компанії Innoware, розроблені спеціально для Житомирського маслозаводу. Через специфіку та сезонність попиту з боку основних споживачів продукції, незначні строки зберігання, погодні умови, дії конкурентів, створити довгостроковий план виробництва було практично неможливо. Компанія запропонувала впровадити модуль виробницва, що дозволив би, на основі прийнятих замовлень з урахуванням вже сформованого графіка виробництва та існуючого запасу сировини, скласти точніший оперативний план виробництва, розрахувати потреби в сировині та матеріалах. Крім того, керівництво заводу отримало можливість планувати прибуття транспорту за готовою продукцією, а через це зменшити час завантаження та організувтаи ритмічнішу роботу працівників на складi. Як наслідок, організація руху товару стала «прозорою», зменшився обсяг невикористаних складських запасів та знизилися витрати.

Компанії-партнери зазначають, що на їхні рішення існує непоганий попит, адже прогрес не спинити — все рухається у напрямку автоматизації. «Для харчової галузі дуже важливим є систематизаційний процес, вдосконалення автоматизації системи, — вважає Олексій Серебряков. За його словами, «незважаючи на високу вартість, люди все більше і більше використовують технології автоматизації». Причому рішення, вдосконалені, скажімо, німецькою компанією для німецького ринку з тим же успіхом можуть функціонувати і в інших країнах. В цьому контектсі — вони універсальні. «Наші рішення повністю базуються на рішеннях Microsoft. На німецькому ринку дуже висока рентабельність. Проте і на українському можна непогано заробити, використовуючи наші рішення», —зазначає Маркус Щідер.

Та, впроваджуючи інформаційні технології, потрібно бути готовим до труднощів і вкладати великі гроші, аби за це отримати позитивний результат. «Впровадження будь-якої інформаційної системи — це вирішення певних бізнес-задач, адже це такий самий інвестиційний проект, де ви, отримуючи прибуток, повинні покрити всі інвестиції в проект», — вважає Серебряков.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати