ПОЛIТIНФОРМАЦIЯ
Кабмін погодився дати гроші на вибори
Кабінет Міністрів на сьогоднішньому засіданні схвалив проект закону про внесення змін до державного бюджету 2007 року про виділення коштів на фінансування позачергових парламентських виборів. Про це журналістам повідомив міністр економіки Анатолій Кінах, передає «Обоз». За словами Кінаха, проект буде передано до Верховної Ради у встановленому порядку. «Йдеться про фінансування за рахунок вільних залишків на казначейському рахунку держбюджету, а сума буде обраховуватися з погляду технології (виборчої) кампанії, якщо вона буде», — сказав Кінах.
У Києві відкрито Музей радянської окупації
Ще 30 листопада 2001 року в приміщенні Київської міської організації Товариства «Меморіал імені Стуса» було відкрито першу на пострадянському просторі музейну експозицію «Забуттю не підлягає: хроніка комуністичної інквізиції, яка відображає комуністичні злочини періоду окупації України 1917—1991 років». З часу відкриття експозиції Товариство значно розширило свою діяльність. Експозиція з пересувних стендів переросла в повноцінний музей, у якому окрім наукової та пізнавальної, ведуться навчальна та виховна робота серед молоді.
У музеї з’явилися нові експонати, експозиції «Київський мартиролог», «Українські Соловки», «Мовна експозиція». Зібрано колекцію архівних документів, сформовано наукову книгозбірню, відеотеку науково-популярних фільмів і інші матеріали та експонати, «які розкривають злочини проти українського народу в період радянської окупації».
Враховуючи пропозиції членів Товариства, численні побажання відвідувачів і ухвали ради Товариства від 10.04.2007 р., протокол №9, учасники конференції, вирішили надати музею при Київській міській організації Товариства «Меморіал імені Стуса» назву «Музей радянської окупації України». Конференція також ухвалила раді і правлінню Товариства здійснити реєстрацію музею зі статусом громадського відповідно до Закону України «Про музейну справу». Експозиція та матеріали музею відкрито для вільного перегляду з 10:00 до 17:00, окрім суботи та неділі, за адресою м. Київ вул. Стельмаха 6 А.Екскурсії для організованих груп можна замовити заздалегідь, передає «Корреспондент».
Експерти: «Блакитний Майдан» обійшовся коаліції в 73 мільйона доларів
Проурядова коаліція витратила на організацію акцій протесту в Києві до 73 мільйонів доларів. Такі дані навів директор Міжнародного інституту демократій Сергій Таран на прес- конференції, представляючи експертний аналіз підрахунку вартості масових заходів протесту. За його словами, фахівці інституту провели підрахунки прямих витрат на заходи протесту на підтримку коаліції, що проходили з 2 квітня до 27 травня. Експерти дійшли висновку, що сума усіх витрат на акції масового протесту склала від 55 мільйонів до 73,810 мільйона доларів. Загальна присутність громадян в акціях протесту склала від 500,5 тисячі до 671 тисячі «людино/днів». Таран пояснив, що це не є загальною кількістю громадян, що виступили на підтримку коаліції, тому що ті самі громадяни могли брати участь в акціях кілька днів поспіль. За даними інституту, у середньому, на вулицях столиці щодня знаходилося від 9 тисяч до 12 тисяч громадян, що активно підтримували дії коаліції, повідомляє Обком з посиланням на УНІАН.
Час перебування учасника протесту в Києві, у середньому, коштував 110 доларів — тобто 550 гривень. Зокрема, за даними аналізу, основні статті витрат на одного учасника протягом однієї доби складали: проїзд — від 20 до 60 грн., денний гонорар — від 80 до 100 грн., денний гонорар екіпірованого учасника (мегафон, дудка, плакат) — від 100 до 120 грн., нічний гонорар одного учасника — від 150 до 200 грн., гонорар бригадира (десятника) — 10 грн. за людину, харчування одного учасника — від 15 до 60 грн., та інші витрати.
Крім того, за словами Тарана, були також витрати на оренду сцени на майдані Незалежності та біля Верховної Ради, на виступи артистів, облаштування наметових містечок, наочну агітацію. Таран розповів, що при дослідженні експерти користувалися моніторингом ЗМІ, повідомлень партій, що входять до проурядової коаліції, повідомлень МВС. Також вони проводили інтерв’ю й опитування серед учасників акцій протесту, організаторів акцій (менеджери середнього рівня) про вартість послуг. Співробітники інституту також взяли «участь» в акціях, завербувавшись у Вінниці, Харкові, Запоріжжі.
Випуск газети №:
№86, (2007)Рубрика
Подробиці