ОРИГIНАЛИ
У США буде створено перший у світі Музей мафії
У США буде створено перший у світі Музей мафії, який планують відкрити в 2008 році в Лас-Вегасі (штат Невада). Про це газеті Chicago Tribune повідомила заступник голови департаменту міського управління Лас-Вегаса Бетсі Фретуелл, за даними якої влада Лас-Вегаса недавно виділила з муніципального бюджету 7,5 мільйона доларів на створення архітектурного проекту музею. Загальна вартість Музею мафії оцінюється в 30 мільйонів доларів. Музей розміститься навпроти мерії Лас-Вегаса в колишньому адміністративному приміщенні, де раніше розміщувався спершу суд, а потім головпоштамт.
Ініціатором створення музею виступив мер Лас-Вегаса, 67 річний Оскар Гудман, який раніше в цьому місті займавсяюридичною практикою та був адвокатом відомих американських мафіозі, включаючи Мейєра Ланськи, Тоні Спілотро, Ніки Скарфо й інших, повідомляє NEWru.com. Гудман навіть зіграв самого себе в кінофільмі Мартіна Скорцезе «Казино», у якому розповідається про роль мафії в появі Лас-Вегаса.
Для створення музею вже сформована наглядова рада, до якої ввійшли представники ЗМІ, місцевих туристичних організацій і навіть колишній керівник відділення ФБР у Лас-Вегасі. Як зазначає РІА «Новости», водночас деякі опитані газетою колишні співробітники ФБР несхвально поставилися до незвичайної ідеї створення першого в США Музею організованої злочинності.
Робоче місце Гітлера виставили на продаж
На закритому аукціоні у Великій Британії продається стілець та бюро, за яким колись працював Адольф Гітлер, повідомляє Lenta.ru з посиланням на The Guardian. У 1930-х роках дубові меблі були виготовлені в майстерні Балліна, колишнього постачальника правителів Баварії. У столі є секретний ящик, призначений для сейфа. Імовірно, саме за цим столом у 1938 році Гітлер і Чемберлен підписали угоду про ненапад, яка пізніше стала відома як «Мюнхенська змова».
Меблі були вивезені з Німеччини в США як трофей одразу після закінчення Другої світової війни. Там вона зберігалася на армійських складах до 70-х років, коли американський уряд ухвалив рішення розпродати трофейні речі, які до того часу стали цінним антикваріатом. Стілець і бюро придбав приватний американський колекціонер. Тепер він вирішив продати раритет, вартість якого значно зросла за цей час. Очікується, що за бюро та стілець заплатять близько мільйона доларів США.
10 фунтів за... примірку кофти вбивці
Професор експериментальної психології Брюс Худ розказав на конференції в Норвічі про незвичайні експерименти, які він проводить серед своїх студентів, повідомляє The Times. На лекції Худ пропонує будь-якій людині з аудиторії приміряти старомодний блакитний кардиган за 10 фунтів. Як правило, пропозиція викликає ажіотаж серед студентів. Однак більшість із них так і не наважується вдягти светр, коли професор повідомляє, що він належав серійному вбивці.
Таким незвичайним чином вчений досліджує вплив забобонів на життя раціональних людей, якими він вважає своїх студентів. Професор дійшов висновку, що забобонність є однією з найважливіших навичок людини, придбаних у процесі еволюції.
Уміння мислити інтуїтивно необхідне людям для того, щоб пояснювати собі явища, суть яких не можна зрозуміти з першого погляду. Це оберігає людину від стресу при зіткненні з «нелогічними» силами природи. Крім того, саме з цієї навички розвинулося абстрактне мислення, що допомагає людині робити наукові відкриття. Брюс Худ робить висновок, що, попри раціональні докази, які людський розум прагне протипоставити забобонам, вони притаманні більшості з нас і не зникнуть ніколи.
Сини Брандо не поділили його щоденник
Сини Марлона Брандо Крістіан і Міко не поділили батьківський щоденник, у якому було записано адреси, номери телефонів, електронна пошта великої кількості американських зірок першої величини та відомих політичних діячів. Як повідомляється на сайті Hollywood.com, Крістіан Брандо продав щоденник невідомому покупцеві, який у свою чергу виставив його на електронні торги eBay. Міко Брандо, який працює над книжкою про свого батька, домігся вилучення важливого артефакту з переліку лотів. За твердженням співавтора майбутньої книжки Кеї Морган, у щоденнику містилися персональні дані таких знаменитостей, як Джек Ніколсон, Аль Пачіно, Білл Клінтон, Джон Траволта, Том Генкс, Ларрі Кінг і багато інших. Більшість із вказаних у записах номерів мобільних телефонів досі дійсні. «І все це було виставлене на торги з початковою ціною в сто доларів», — нарікає Морган. Юрист Девід Сіллі, який багато років представляв інтереси Марлона Брандо, збирається ідентифікувати продавця й домогтися повернення щоденника знаменитого актора. lenta.ru.
Випуск газети №:
№150, (2006)Рубрика
Тайм-аут