Коротко / УКРАЇНА
Парламентський більярд
Депутатський клуб «Парламент», створений при Верховній Раді України кілька років тому, провів у Судаку другий Міжпарламентський турнір з більярду. В ньому з рахунком 6:2 перемогла, як і у серпні минулого року на першому турнірі, команда гравців iз депутатів Верховної Ради Криму, друге місце посіла команда народних депутатів, яку цього року очолював народний депутат Володимир Яворівський. Команда депутатів Судакської міської ради посіла третє місце.
— Секрет популярності більярда серед депутатів усіх рівнів полягає в тому, що більярд, як ніяка інша гра, відповідає духу політики, — сказав журналістам президент депутатського клубу «Парламент», народний депутат другого скликання Микола Байрак. — Політика як і більярдне поле — це територія особистості. В обох сферах велику роль відіграють розрахунок, тактика єдиноборства, вправність. Більше того: і там і тут головне — не удар, а позиція…
А головний суддя турніру, перший президент України Леонід Кравчук висловив іншу точку зору:
— Більярд привабливий для депутатів саме тим, що він не схожий на політику. Політика — це шахи! І в ній, як і в шахах, головне — комбінація, а в більярді всю долю гри вирішує торкання — тонке або грубе, і вплив кулі на кулю після удару. У цьому характері торкання — весь характер гравця…
До речі, шахи також є популярною грою серед членів клубу, і кожної осені у Верховній Раді України проводиться змагання «Парламентська партія». Але це вже після того, як розпочнеться осіння сесія, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО , Судак.
Лише 21% громадян вважають Україну незалежною
Напередодні 15-ї річниці проголошення незалежності України трохи більше за 21% громадян вважають її дійсно незалежною державою. Такі результати масового опитування, проведеного Інститутом соціальної і політичної психології АПН України 3—5 серпня, які має в своєму розпорядженні glavred.info. Приблизно такий самий результат був отриманий і в аналогічний період минулого року. А от у вересні 2004 року, коли наближалися президентські вибори, дійсно незалежною державою вважали Україну дещо більше респондентів — 26%. За цей час збільшилася кількість тих, хто думає, що Україна не є незалежною державою: у 2004-му їх було 49,2%; у 2005 році — майже 54%; зараз — близько 63%. У випадку, якби на момент опитування знову проводився всеукраїнський референдум щодо незалежності України, голоси громадян розподілилися б таким чином: за незалежність — 57,6%; проти незалежності — 27,1, понад 15% опитаних все ще коливаються у своєму виборі. До досягнень, які можуть бути предметом національної гордості, помаранчеву революцію 2004 року віднесли вдвічі менше респондентів (15,2%), ніж рік тому (31,5%).
Найчастіше змінюють імена на Львівщині та Донеччині
У першій половині 2006 року 10833 українців звернулися до органів реєстрації актів цивільного стану з проханням змінити своє ім’я, по батькові або прізвище, що на 2% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це в п’ятницю повідомляє прес-служба Міністерства юстиції з посиланням на дані Управління цивільного стану відомства. За інформацією прес- служби, як і в минулому році, найчастіше міняли імена жителі Львівської області — 1034 особи. Серед лідерів також Донецька — 899 змін та Івано-Франківська область — 809. Найменше змінювали імена, як і в 2005 році, у Севастополі — 95 випадків, у Чернігівській — 156 і Кіровоградській — 189 — областях. Були випадки, коли українці брали імена і прізвища відомих політиків, а також артистів — Ющенко, Юлія Тимошенко, Орбакайте. Крім того, немало людей робили зміни з релігійних переконань — Лівшук Ганна Павлівна на Небесна Ганна Христова, Ян на Іоанн. Були випадки зміни прізвища на Божа, Кришна, Гладун-Христова. Згідно із законом, особа, яка досягла 16 років, має право змінити своє прізвище та ім’я, керуючись ст. 295 Цивільного кодексу України. Якщо є бажання змінити ім’я у 14 років, то на це повинна бути згода батьків чи опікуна, повідомляє Інтерфакс-Україна.
«Морський» марафон
Наприкінці серпня Херсонщиною пройде міжнародний легкоатлетичний марафон Миру. Довжина пробігу — 4 тисячі 323 кілометри. Його учасники в нашій області прокладуть свій шлях Миру через с. Чорнобаївку, м. Херсон, смт Антонівку, с. Раденськ, с. Великі Копані, с. Тарасівку та районний центр Каланчак. Марафон проводить міжнародна суспільна організація «Асоціація — Міжнародний надмарафон» разом із Стамбульським клубом майстрів легкої атлетики. Він пройде країнами, що розташовані навколо Чорного моря. Гасло марафону — «Чорне море — море Миру, Згоди та Співробітництва», повідомляє Світлана ЧИСТЯКОВА , Херсон.
Випуск газети №:
№140, (2006)Рубрика
День України