Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

17 серпня, 00:00

Підприємець оснащує МНС

Максим Романченко, підприємець із міста Ровеньки Луганської області, передав у дарунок рятівникам свого міста мікроавтобус «Газель», переобладнаний для вивозу спеціального аварійно-рятувального інструмента. Він передав ключі від автомобіля начальнику СГПЧ-33 В.В. Холявку та пояснив мотиви свого благородного вчинку: «Я уродженець міста Ровеньки і знаю складності служби МНС, яка зараз реформується, тому й з’явилася ідея принести в дарунок Ровеньківському підрозділу ДУ МНС у Луганській області автомобіль, який пожежники-рятівники поступово оснащуватимуть аварійно-рятувальним обладнанням. Сподіваюся, що мій скромний внесок допоможе не тільки службі порятунку «01», а й нашим городянам, які опиняться в біді». На церемонії вручення був присутній особистий склад пожежно-рятувальної частини і перший заступник міського голови М.М. Данилевський, який акцентував увагу на тому, що місцева влада не залишиться осторонь від подальшого оснащення автомобіля аварійно-рятувальним обладнанням, тому що він є серйозною підмогою у вирішенні питань ліквідації надзвичайних ситуацій, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.

«Мисливці» за чужими телятами

Працівники Державтоінспекції затримали в Бобринецькому районі автомобіль «Москвич», у салоні якого троє кавказців перевозили три тушки телят, викрадених ними з пасовища в одному із сіл Устинівського району. Вже традиційно останніми роками з переведенням великої рогатої худоби на випас різко зростає кількість крадіжок живності. Насамперед тієї, яка випасається без нагляду. Господарі худоби вранці припинають корову чи теля і залишають її випасатися на вигоні за кілометр (а то й більше) від села та лише зрідка навідуються, щоб дати води. Саме цю бездоглядність і використовують злодії. Вони відв’язують бичка та ведуть його за налигача до лісосмуги, де білують, або ж перерізають горло худобині на вигоні та вивозять автомобілем на ринки Кіровограда та інших міст. Кілька крадіжок великої рогатої худоби подібним чином було скоєно в Устинівському та ряді районів області. Є підстави вважати, що на рахунку даних «заготівельників живності» понад десяток подібних крадіжок. Слідство триває. Володимир ПОЛІЩУК , ЦГЗ УМВС у Кіровоградській області.

Зливи на ціни на хліб не вплинули

Після того, як деякі райони Львівщини за кілька днів отримали півтори річної норми опадів, не дивно, що можна було очікувати ще однієї біди — низького врожаю зернових. Однак на сьогоднішній день зібрано 50—55% озимої пшениці. Середня урожайність зернових — 29,7 центнера з гектара. А в Сокальському районі в приватному підприємстві «Білий стік» урожайність досягла в середньому 52-х центнерів. Хоча без втрат, звичайно, не обійшлося. Зливи пошкодили посіви на 8 тисячах 100 гектарах. Збитки складають 5 мільйонів 200 тисяч гривень, однак невдовзі вони будуть відшкодовані державою — через програму фінансової підтримки господарств, які перебувають у складних погодних умовах. Про це повідомив на прес-конференції заступник голови Львівської ОДА Іван Стефанишин після відвідування Львівщини віце-прем’єр-міністром України з питань АПК Іваном Кириленком.

«Прямих втрат зернових через липневу негоду немає, — запевнив І. Стефанишин, — зерно тримається в колосі, втрати позначилися на зниженні якості зернових, це приблизно по 200 гривень на тоні», — повідомляє Ірина ЄГОРОВА, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати