Коротко / УКРАЇНА
Успадкувати квартиру стане дорожче
Квартири, отримані в спадок від подружжя, не оподатковуватимуться на прибутки фізичних осіб, а отримані членом сім’ї спадкодавця першого ступеню спорідненості, але не подружжям — за ставкою 5% вартості квартири, що успадковується, передає Інтерфакс-Україна з посиланням на партнера юридичної компанії «Шевченко, Дідковський і партнери» (Київ) Рисбека Токтомушева. Він також повідомив, що з початку 2005 року при отриманні в спадщину квартири спадкоємцями, що не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеню спорідненості, ставка оподаткування становитиме 13%, а після 31 грудня 2006 року — 15% вартості квартири, що успадковується. При отриманні в спадщину квартири будь-яким спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента ставка оподаткування становитиме 26%, а після 31 грудня 2006 року — 30% вартості квартири, що успадковується. Р. Токтомушев також повідомив, що після 1 січня 2005 року при отриманні квартири в подарунок оподаткування прибутку фізичної особи здійснюватиметься згідно з правилами, встановленими для оподаткування спадщини. У той же час, за його словами, не оподатковуватиметься житло, подароване одному з подружжя іншому в межах їх частки в загальній частковій або загальній спільній власності. Як повідомлялося, згідно з законом «Про податок на прибутки фізичних осіб», що набув чинності з 1 січня 2004 року, єдина ставка податку на прибутки громадян становить 13%, з 2007 року — 15%.
Держкомрезерв узяв «підвищені зобов’язання» щодо закупівель зерна
Держкомітет з питань матеріального резерву збільшив план закупівель продовольчого зерна в 2004 році з 1 млн. тонн до 1,5 млн. тонн. Про це повідомив учора голова комітету Микола Песоцький. Він запевнив, що у Держкомрезерву достатньо коштів для закладання до резерву держави такої кількості продовольчого зерна. Згідно з встановленими урядом цінами Держкомрезерв закладає зерно по 800 грн. за тонну пшениці III-го класу (з урахуванням ПДВ), 700 грн. — IV-го класу, 500 грн. — V-го класу, 600 грн. — за тонну жита групи «А». Держкомрезерв планує також закупити 50—60 тис. тонн цукру з буряків урожаю 2004 року. За словами М. Песоцького, Держкомрезерв має намір максимально зосередити кошти на закупівлю цукру в поточному році для створення запасів з метою подальшого впливу на цукровий ринок. За словами М. Песоцького, продаж цієї продукції з держрезерву дозволив стабілізувати ціни на цукровому ринку цього року й не допустити цінових коливань у період сезонного зростання цін в літні місяці.
Пожежна «драбина в небо»
Віднині мешканці житомирських «хмарочосів» спатимуть спокійніше: у місті з’явилася пожежна автодрабина АД-50 довжиною 50 метрів, на якій вогнеборці в разі пожежі зможуть діставатися 16-го поверху жилих багатоповерхівок, щоб загасити полум’я або вивести з небезпечної зони людей. До того в їхньому розпорядженні були три старі драбини, які діставали лише 9-го поверху, а жителі 14-ти будинків більшої висоти залишалися вразливими для вогняної стихії. Понад 12 років пожежні піднімали клопотання про виділення з місцевих бюджетів коштів на придбання нової техніки, і ось минулої п’ятниці на Соборному майдані міста відбулась церемонія передачі машини пожежним. Кошти на неї виділили обласна рада і облдержадміністрація — 1 млн. грн., міська рада — 420 тис. грн., Міністерство з надзвичайних ситуацій — 268 тис. грн. Начальник головного управління МНС в Житомирській області Леонід Антонюк у розмові з «Днем» наголосив, що за останні 10-15 років автоматичні системи протипожежного захисту будинків підвищеної поверховості (пожежної сигналізації, підпору повітря, тощо) були безпардонно розкрадені, і тепер для ремонту однієї з них потрібно близько 150 тис. грн. Тому останнє придбання є таким важливим. Особливо Л.Антонюк відзначав роль у цьому колишнього губернатора області Миколи Рудченка, який ініціював виділення з обласного бюджету того самого 1 млн. грн. А першим і поки єдиним житомирським журналістом, який під час показових тренувань на спеціальній платформі піднявся по стрілі нової автодрабини, причому майже на її максимальну висоту, став автор цього повідомлення. Враження — техніка хороша, хоча платформа могла б їхати м’якіше. На зауваження з цього приводу пожежні парирували, що то не «Мерседес», повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
Втратять чверть врожаю. Якщо погода «дозволить»
За прогнозом фахівців, цьогорічний урожай зернових у Рівненській області буде на 30 відсотків вищим, аніж минулого року. На сьогодні Рівненщина зібрала 249 тисяч тонн зерна, а намолотила 179 тисяч тонн, що складає в середньому 30 центнерів з гектара пшениці та 73,5 центнера з гектара зерна.
Незважаючи на досить пристойний урожай, аби хліб не подорожчав, області потрібно закупити ще 20 тисяч тонн зерна. Про це на зустрічі із заступником міністра агропромислової політики України Василем Сєргєєвим заявив заступник голови Рівненської облдержадміністрації Олександр Чуприна.
А ще він зазначив: якщо покращаться погодні умови, то буде втрачено «всього» 25 відсотків зерна (всього планується зібрати 560 тисяч тонн), повідомляє Сергій СТЕПАНИШИН, Рівно.
Євробачення по-київськи
Із 16 серпня у Києві розпочинає свою роботу експерт Європейського союзу мовників з питань Євробачення Тармо Крім. Він вивчить технічні можливості потенційних місць проведення конкурсу в нашій столиці. Зараз розглядається кілька варіантів. Остаточне рішення прийме Спостережна рада. Крім працюватиме в Києві до початку конкурсу (травень 2005 року), повідомляють «Подробиці». Європейський союз мовників затвердив президента Національної телекомпанії України Олександра Савенка генеральним продюсером пісенного конкурсу «Євробачення — 2005». Як повідомили в НТКУ, Савенко і виконавчий директор «Євробачення — 2005» Павло Грицак затверджені членами Спостережної ради Європейського союзу мовників з питань Євробачення, яка збиратиметься раз на два місяці. До складу Спостережної ради входять 10 представників телекомпаній — членів Європейського союзу мовників, а також представники Європейського союзу мовників. 2—3 вересня відбудеться чергове засідання Спостережної ради, на якому будуть прийняті рішення відносно місця проведення конкурсу, формату та дати проведення конкурсу, технічного супроводу, фінансових аспектів тощо.
Випуск газети №:
№145, (2004)Рубрика
День України