Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Чорноморська інтеграція ВМС

19 лютого, 00:00

Розвиток відносин між флотами України та Румунії є запорукою стабільності у Чорноморському регіоні, заявив журналістам головнокомандуючий Військово-Морських сил України Ігор Князь за підсумками одноденного робочого візиту до румунського міста Браїла та зустрічі з начальником головного штабу ВМС Румунії Корнеліу Руденку, — повідомили «Дню» у прес-службі ВМС України в Севастополі.

За словами І. Князя, «зустріч заклала хороший фундамент для подальшого зміцнення взаємовідносин між військово-морськими силами Румунії та України».

Під час розмови було розглянуто питання подальшого розвитку Спільної чорноморської групи військово-морського співробітництва BLACKSEAFOR, зокрема, зміни термінів наступних активацій з’єднання. К. Руденку та І. Князь схвалили пропозицію Туреччини, висловлену в січні поточного року на зустрічі представників міністерств закордонних справ Причорноморських країн, щодо поступового переходу на постійний характер функціонування BLACKSEAFOR у Чорному морі на зразок STANAVFORMED — постійно діючого з’єднання НАТО у Середземному морі, або MCMFORMED — мінно- трального з’єднання НАТО. Сторони підтримали рішення про поділ наступної активації BLACKSEAFOR на дві фази, які пройдуть у серпні 2004 — квітні 2005 року.

Торкаючись питання подальшого розвитку українських ВМС, І. Князь зазначив, що напрямами реформування стануть трансформація органів управління флоту за функціональним принципом із розподілом повноважень та рівнів підпорядкування, збалансування структури й чисельності ВМС відповідно до покладених на них завдань з урахуванням економічних можливостей держави, утилізація й реалізація зброї та майна, що не має перспектив використання, поетапне виведення зі складу флоту кораблів, які утримувати недоцільно, будівництво нових кораблів та закупівля сучасного морського озброєння. На думку головкома ВМС України, основним класом бойових кораблів флоту стануть багатофункціональні корвети. Також передбачається збільшення питомої ваги легких сил — ракетних катерів, використання значних коштів на будівництво серії сучасних високоефективних мінно- тральних кораблів і модернізація парку морської авіації.

Керівники військово-морських відомств України та Румунії домовилися про наступний подібний захід наприкінці серпня — початку вересня поточного року в українському місті Рені.

Починаючи з 1995 року, українські ВМС брали участь майже у 100 заходах міжнародного військового співробітництва, повідомляє Кримське агентство новин. Зокрема, у міжнародних навчаннях «Сі бриз», «Кооператив Партнер», «Кооператив Оспрей», «Чорноморське Партнерство», «Бриз» та ін.

Нові перспективи для ВМС України відкрилися після створення багатонаціонального військово-морського з’єднання — Чорноморської групи військово- морського співробітництва BLACKSEAFOR. До програми навчань і тренувань у морі входили супроводження гуманітарного конвою, проводка за тралами в умовах мінної небезпеки, надання допомоги кораблю, протикатерна та протичовнова оборона, рятування людей на морі та інше. Усього було проведено 53 навчання, здійснено 6 неофіційних візитів до портів Причорноморських держав. До складу українського флоту входять близько 40 бойових кораблів та 80 допоміжних, 60 літаків і вертольотів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати