Перейти до основного вмісту

«16 днів проти гендерного насильства»

26 листопада, 00:00

Таку назву має акція, що охоплює більше ста країн світу і проводиться з ініціативи низки міжнародних громадських організацій дванадцятий рік поспіль — з 25 листопада по 10 грудня. Нещодавно Житомирський центр «Жінка для жінки» за підтримки організації Winrock International Ukraine (WIU), що захищає від насильства жінок (і не тільки їх), і облдержадміністрації провів прес-конференцію, на якій було повідомлено про проведення в зазначений період місцевих акцій, «круглих столів», тренінгів, інтерактивних дискусій. Мета цих заходів: привернення уваги громади до недопустимості насильства, зокрема гендерного (за ознакою статі), в суспільстві.

За словами експерта-консультанта WIU, полковника міліції Миколи Максюти, доходи від торгівлі людьми, однієї з найогидніших форм насильства, у світовому вимірі оцінюються у 8 мільярдів доларів США і вважаються одними з найбільших серед нелегальних форм збагачення. Для України, зазначив він, це передусім соціально-економічна проблема, оскільки в сіті підпільних ділків цього «бізнесу» потрапляють перш за все ті, хто хоче легально, а більше нелегально виїхати на заробітки за кордон, а за різними оцінками, нині з такою метою в різних країнах світу перебуває від 3 до 7 мільйонів українських громадян. І поки таке становище буде зберігатися, з торгівлею людьми буде важко боротися. Як зазначив начальник відділу по боротьбі з торгівлею людьми Управління МВСУ в Житомирській області Віктор Курбатов, у 2003 році за злочини, передбачені статтею 149 Кримінального кодексу України (саме за дії, пов’язані з торгівлею людьми), на Житомирщині порушено 11 кримінальних справ, з них 10 справ направлено до суду. Вирок винесено в одній справі — за відправку (зрозуміло, за винагороду) до Москви для заняття проституцією двох жінок: до 5 років позбавлення волі (з відстрочкою виконання покарання та іспитовим терміном в 3 роки) засуджено 53-річну жительку Коростишівського району.

Із його ж слів, 20 з 73 навмисних вбивств, скоєних в області в нинішньому році, вчинені на ґрунті побутового насильства. Координатор програми «Громадські ініціативи у подоланні торгівлі людьми та домашнього насильства» Наталка Самолевська навела дані прогнозів науковців, згідно з якими населення України до 2026 року може зменшитись, і не в останню чергу завдяки посиленій міграції наших співвітчизників за кордон, до 42 мільйонів чоловік. Н.Самолевська вважає, що люди виїжджають з України, бо не бачать для себе перспектив, однак завдяки зусиллям громадськості вдалося привернути увагу до проблем насильства, трудової міграції, торгівлі людьми, і тому є надія, що нація зможе об’єднатися перед лицем небезпеки, в тому числі шляхом проведення акцій, подібних тій, що розпочалась учора.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати