Журналіст загинув за кермом
На Дніпропетровщині в результаті автомобільної аварії загинув відомий журналіст, 51-літній Володимир Єфремов, який протягом останніх років представляв у регіоні міжнародну організацію «Репортери без кордонів». Як повідомив «День» керівник Центру громадських зв’язків УМВС у Дніпропетровській області Олексій Щербатов, трагедія сталася у понеділок близько 10.30 ранку, коли В. Єфремов на своєму автомобілі «КІА-Кларус» їхав до Києва. За півтора кілометра від селища Мишурин Ріг на трасі Бориспіль—Запоріжжя, недалеко від кордону Дніпропетровської і Кіровоградської областей, машина, якою керував В. Єфремов, за попередніми даними, виїхала на зустрічну смугу і зіткнулася з вантажівкою «МАЗ», що належала Кременчуцькому заводу дорожніх машин. У результаті зіткнення обидва автомобілі перекинулися, «МАЗ» виявився у кюветі, а «КІА-Кларус» загорівся. В. Ефремов, який знаходився за кермом, загинув. Водія «МАЗ» П. Пінчука з травмами доставили до лікарні. Сильно обгоріле тіло самого В. Єфремова його родичі насилу впізнали в морзі м. Верхньод ніпровська увечері того самого дня. «Обставини аварії, — сказала у телефонній розмові дочка В. Єфремова Юлія, — вельми загадкові. Кажуть, що машину батька на шосе почало кидати зі сторони в сторону і вона зіткнулася з однією із трьох вантажівок, які їхали назустріч. Проте автомобіль щойно забрали зі станції техобслуговування, і він був у цілком справному стані, тим більше, що батько за ним дуже стежив». Зі слів дочки В. Єфремова, до Києва він їхав на прийом у французьке посольство з нагоди річниці національного свята, а незабаром повинен був стати заступником директора Інституту масової інформації у столиці.
В. Єфремов був вельми помітною фігурою у журналістському середовищі Дніпропетровська. У роки перебудови його було обрано депутатом обласної ради, а незабаром очолив її новий друкований орган — газету «Собор». Завдяки старанням В. Єфремова навколо газети незабаром виріс цілий інформаційний холдинг — різні друковані видання, рекламне агентство і найсильніший у Дніпропетровську й області 11-й телевізійний канал. Певною мірою це стало можливим завдяки заступництву тогочасного губернатора Дніпропетровщини П. Лазаренка. Тісна співпраця з ним тривала і після відставки останнього з поста прем’єр-міністра України, аж до втечі за океан. На початку 1999 року самого В. Єфремова як редактора газети «Собор» правоохоронні органи намагалися звинуватити у шахрайстві з фінансовими ресурсами і зловживанні службовим становищем. Після того як редактора взяли в ізолятор тимчасового утримання, він на знак протесту публічно відмовився від звання заслуженого журналіста України. З цього часу В. Єфремов, який відійшов від керівництва ЗМІ, практично став на шлях дисидента, співпрацюючи з міжнародними організаціями із захисту свободи слова і друку.
За словами родичів, близько місяця тому Володимир Єфремов свідчив американським слідчим у справі Павла Лазаренка, які приїжджали до Києва. А також заявив їм про свою готовність узяти участь у судовому процесі над П. Лазаренком у Каліфорнії, наміченому на серпень нинішнього року. Дочка Володимира Єфремова говорить, що останнім часом він відчував за собою стеження. Вона не виключає, що все це може давати підстави для однієї з версій його загибелі.
За дивним збігом обставин, колишній редактор газети «Собор», а нині представник «Репортерів без кордонів» загинув майже на тому самому місці, де 6 років тому — у липні 1997 року потрапив в автомобільну аварію інший колишній сподвижник П. Лазаренка, голова його прес-служби в облдержадміністрації і Кабміні України Михайло Голишев. Щоправда, тоді все обійшлося майже благополучно.