Перейти до основного вмісту

«Ремонт» приватизації

17 грудня, 00:00
Фонд держмайна не зміг без проблем провести через уряд програму приватизації на 2003—2009 роки. Нові міністри виявилися не проти «прикластися» до документа, який ФДМ готував протягом останнього року, провівши незліченну кількість презентацій, «круглих столів» та консультацій з експертами. Робочу групу з доопрацювання приватизаційної програми очолив міністр економіки Валерій ХОРОШКОВСЬКИЙ. Він збирається внести до документа деякі корективи. Спочатку після цієї новини у ФДМ запанувала «легка депресія» — стільки роботи нанівець. Але тепер, як пообіцяв перший заступник голови Фонду Михайло Чечетов, його відомство буде активно брати участь у доопрацюванні документа, сподіваючись відстояти принципові пункти його змісту. Водночас керівництво ФДМ дало зрозуміти, що готове йти на поступки. Про плани з «ремонту» програми приватизації — в інтерв’ю з Валерієм Хорошковським.

— Наскільки великих змін потрібно чекати у змісті шестирічної програми приватизації?

— Я не думаю, що зміни будуть значними. Насправді, у програмі існують деякі неузгоджені позиції. Робоча група створена для того, щоб їх узгодити. І не більше.

— Що в програмі не влаштовує особисто вас?

— Це перелік об’єктів, який передбачає приватизацію окремих підприємств. До переліку буде внесено зміни. Хочу відзначити, що на зміні механізмів приватизації робоча група з самого початку акцент не робить.

— Але ви відомі тим, що виступали проти відсівання потенційних покупців за принципом невідповідності статусу «промислового інвестора». А Фонд держмайна, що розробив програму, не хоче відмовлятися від цього інструменту. Ви готові до компромісу?

— З цього приводу я маю власну точку зору. На мій погляд, поняття «промисловий інвестор» звужує сектор продажу. Для України на сьогоднішній день більш важливі інші критерії, ніж «промисловий інвестор». Треба думати про бюджет, і ми будемо робити все, щоб, як мінімум, бюджетні показники по доходах від приватизації були витримані. Хоч, звичайно, якщо міняти всю програму, ми можемо занадто затягнути процес.

— Судячи з ваших слів, ви все-таки не ставите перед собою тверде завдання відмінити поняття «промисловий інвестор».

— Робоча група була створена з інших причин, і перед нею стоять інші завдання. Передусім, треба узгодити ряд моментів по конкретних підприємствах, які буде приватизовано.

— А чому ви не говорите, про які саме підприємства йдеться?

— Тому, що вони не узгоджені. Зараз немає смислу про це говорити. Як тільки буде результат дискусії, ми, звичайно ж, про це скажемо. Але якщо в процесі діяльності робочої групи ми будемо бачити, що необхідно «входити» в механізм приватизації… Я цього не виключаю, хоч і не передбачаю. Адже насправді завдання стоїть так: провести, передусім, ефективну приватизацію. Звичайно, ми зацікавлені в тому, щоб у нас був найбільший фінансовий ефект від продажу об’єктів, запланованих у програмі.

— Ви не побоюєтеся, що дискусія з приводу програми приватизації може не закінчитися до кінця грудня, і це зірве її своєчасне прийняття?

— Ми постараємося зробити все в строк. Я думаю, що вже на найближчому засіданні урядового комітету вона повинна бути затверджена.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати