Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

09 липня, 00:00

Палестина прийняла конституцію

Набула чинності тимчасова конституція Палестинської автономії, згідно з якою система влади будуватиметься на демократичних засадах за умов дотримання всіх основних прав і свобод людини і допущення багатопартійності та політичного плюралізму, повідомляє РІА «Новости». Основним законом передбачено розділення законодавчої, виконавчої та судової влади і розмежування сфер їхньої компетенції. Найвищим керівником автономії є глава Палестинської національної адміністрації, якого обирають всенародним прямим голосуванням. Законодавчою владою наділено Законодавчу раду. Виконавчу владу буде зосереджено в руках уряду, підзвітного голові ПНА та Законодавчій раді. При цьому посади прем’єр-міністра не передбачено. До Основного Закону можна вносити поправки за умови їх прийняття Законодавчими зборами більшістю не менше, ніж у дві третини голосів депутатів. Як повідомляють інформагентства, конституція має тимчасовий характер і розрахована на перехідний період до створення незалежної держави. Текст конституції було складено ще п’ять років тому, але до останнього часу палестинський лідер Ясір Арафат відмовлявся поставити під нею свій підпис.

Африка створює новий союз

Лідери африканських держав зібралися у місті Дурбані в ПАР на саміт, на якому повинна офіційно розпочати роботу нова організація — Африканський союз. Він складатиметься із 53-х членів і за структурою буде схожим на Євросоюз. Ідею Африканського союзу запропонував лівійський лідер Муамар Каддафі, але першим головою організації стане південноафриканський президент Мбекі. Новий орган замінив Організацію африканської єдності (ОАЄ), яка була форумом для діалогу африканських держав з початку 1960 років. Створення Африканського союзу може означати початок нового етапу в історії цього континенту. Існуюча досі ОАЄ зіграла свою роль у боротьбі з колоніалізмом та апартеїдом, але мало що зробила для підтримки демократії, прав людини або для збереження миру в регіоні. Саме на цих видах діяльності сконцентрується Африканський союз. У той час, як ОАЄ наполягала на суверенітеті держав, що входили до неї, очікується, що Африканський союз матиме право втручатися у вирішення конфліктів, особливо у разі геноциду. Але далеко не всі прихильники Африканського Союзу стоять на однакових позиціях. Знаючи історію Африки, можна припустити, що будь-які зміни будуть поступовими. Старіючі лідери таких країн, як Кенія та Зімбабве, навряд чи захочуть змін, зазначає Бі-Бі-Сі.

Швейцарських диспетчерів попереджали німецькі колеги

За кілька хвилин до зіткнення російського Ту-154 з «Боїнгом-757» компанії DHL німецькі авіадиспетчери намагалися попередити своїх швейцарських колег про небезпечне зближення літаків, повідомив «Шпігель». Співробітники розташованого у Карлсруе центру «Рейнський радар» ще більш ніж за дві хвилини до катастрофи зрозуміли, що літаки можуть зіткнутися, і спробували зв’язатися з диспетчерами швейцарської служби Skyguide. Однак три з чотирьох телефонів швейцарського центру не працювали, а четвертий був зайнятий. Тим часом швейцарські диспетчери тимчасово скоротили кількість бортів, обслуговуваних ними, на 20%. Керівники Skygiude пояснюють це рішення тим, що співробітники служби управління повітряним рухом зазнають зараз найсильнішого стресу. Вчора до Уфи з Німеччини прибув літак, на борту якого — 33 тіла вже упізнаних росіян. Знайдено тіла всіх загиблих у катастрофі, 37 з них ідентифіковано. Общини міст Юберлінген та Овінген, у небі над якими сталася ця трагедія, вирішили відкрити меморіал пам’яті про загиблих. Вже зараз на місці падіння хвостової частини Ту-154 поставлено простий дерев’яний хрест.

Вакцина проти СНІДу з’явиться через п’ять років?

Нова вакцина проти СНІДу може з’явитися на ринку вже через п’ять років, а не через десять, як вважали раніше, повідомила американська компанія VaxGen. Це єдина компанія, що займається розробкою вакцин від СНІДу, продукція якої сьогодні проходить випробування на людях. Якщо вони пройдуть успішно, то препарати VaxGen дозволять застосовувати у клініках. Подробиці клінічних тестів вакцини представлять науковій громадськості на початку 2003 року. Як передає Бі-Бі-Сі, за 21 рік боротьби людства зі СНІДом усього вісім вакцин були перевірені на людях. З них сім знаходяться поки що на ранніх стадіях розробки. І тільки восьма, створена компанією VaxGen, може вже у відносно недалекому майбутньому стати предметом серійного виробництва. Щоправда, тільки за умови, що представники VaxGen доведуть, що їхня вакцина спрацьовує принаймні у 30% випадків.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати