Перейти до основного вмісту

Романтик-практик Хобарт Ерл

Американський диригент 11 років керує українським оркестром
06 липня, 00:00

Позавчора українці вітали американців з Днем незалежності. На прийом, який давав посол США в Україні Карлос Паскуаль, запросили багатьох політиків, дипломатів, бізнесменів та діячів мистецтва. Серед гостей був і «одеський американець», художній керівник Національного одеського філармонічного оркестру пан Хобарт Ерл. Ми скористалися ситуацією і запросили маестро до нас у редакцію. Адже він — незвичайна фігура в українській музичній культурі: перший американець, який отримав звання заслуженого артиста України.

Одинадцять років тому молодий диригент приїхав у нашу країну і почав співпрацювати з одеськими оркестрантами. Те, що нині цей музичний колектив має більш високий статус — національного — величезна заслуга його керівника. Ерл заявив про себе як самобутній, яскравий музикант. Щомісяця оркестр дає по шість концертів. Причому колектив має різноманітний репертуар. В місті з’явилася мода ходити на симфонічні концерти, і в залі завжди багато молоді.

Ерл — улюбленець Одеси, почесний громадянин міста. Говорить «ми», маючи на увазі наше загальне українське життя-буття.

— Я приїхав романтиком, знаючи про Україну досить поверхово, а сьогодні можу визнати, що полюбив цю землю, людей. На моїх очах творилася історія, країна стала незалежною, суверенною державою, — говорить Ерл. — Здавалося, що гори можу звернути. Але коли починається велика справа, наскоком нічого не вирішується. Наприклад, ми багато гастролювали за кордоном — такий сплеск інтересу до України, аншлаги на концертах. Пропоную чиновникам — відправляйте делегацію політиків, бізнесменів. Ми ж своєрідна візитка Одеси: мова музики не потребує перекладу. І ось, не минуло й десяти років, як, нарешті, прислухалися. Восени дамо два концерти у Відні, а за нами поїдуть «делегати» налагоджувати ділові контакти.

Про те, як Ерл адаптувався до українського життя, що спільного між політикою та мистецтвом, як маестро підбирає репертуар, про плани оркестру, музичні тенденції у світі, про корифеїв, з якими перетиналася доля Хобарта, про конкуренцію, заздрість, славу, успіх — читайте у наступних номерах газети «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати