«Життя по-українськи» від читачів
Першими до нового конкурсу «Дня» підключилися переможці попереднього![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20020622/4112-6-1.jpg)
Як ви вже напевно помітили, «Клуб читачів «Дня» не дає сумувати шанувальникам нашої газети. Після новорічної вступної анкети читачі могли взяти участь у тримісячному марафоні «Топ «Дня», у заочній конференції «Передвиборний лікнеп», а потім висловити напучування «на доріжку» депутатам Верховної Ради нового скликання. Саме переможці останнього бліц-конкурсу «Наказ депутатам» — кияни Наталія ПРИСЯЖНЮК і Валентин БОНДАРЕНКО — були цього тижня в гостях у нас в редакції. Підстава була приємна — вручення призів.
Якщо Валентина Бондаренка — викладача-методиста Київського технікуму залізничного транспорту — наші читачі знають заочно (його листи регулярно публікуються у «Пошті «Дня»), то Наталія Присяжнюк — філолог, доцент Київського національного університету ім. Тараса Шевченка — «новачок» наших форумів (хоч «День» читає з першого номера). У конкурсах, які проводить «День», Наталія Костянтинівна брала участь уперше.
Як вона сама призналася, внутрішній порив душі спонукав узятися за перо. У нашій газеті її приваблює широке коло проблем, що розглядаються, високий ступінь інформативності, позиція газети стосовно читачів, високий професійний рівень журналістів, серед яких наша переможниця особливо виділяє Клару Гудзик, Сергія Махуна та Ігоря Сюндюкова. Наталія Костянтинівна відзначила, що останнім часом газета робить акцент на етичних проблемах — і це, на її думку, актуально. Вихід же «Дня» трьома мовами дозволяє Наталії Присяжнюк використати газетні матеріали у професійній діяльності — при викладанні мов.
Призами для переможців стали набори чудових книг, спеціально надані організаторами рейтингу «Книжка року- 2002» — газетою «Книжник- ревю» (серед них — твори Леоніда Кононовича «Кайдани для олігарха», «Мертва грамота», «Феміністка»; новий твір Олександра Ірванця «Рівне», що вже став бестселером; повість лауреата конкурсу «Коронація слова» Людмили Беград «Зло»; романи Василя Кожелянка та інші цікаві видання), а також книги від ще одного нашого партнера — видавництва «Дух і літера»: твори Гелія Снєгірьова «Роман-донос» і «Автопортрет-66», Франсуа Моріака «У що я вірю» та «Енциклопедія політичної думки», що встигла за короткий час стати раритетом.
Третьому переможцю — Едуарду ОРЄШКОВУ з Мелітополя — приз буде надіслано поштою.
Наприкінці ми запропонували переможцям попереднього конкурсу стати першими учасниками нашого нового конкурсу-анкети «Життя по- українськи» , який ми сьогодні оголошуємо для всіх читачів «Дня». Сьогоднішні умови життя примушують українців шукати шляхи вирішення життєвих проблем самостійно. І ми пропонуємо нашим читачам поділитися особистим досвідом. До того ж і нам, і, думаємо, кожному з вас цікаво буде дізнатися побільше про членів нашого клубу. Конкурс пройде у декілька турів, у кожному з яких вам потрібно буде відповісти на два запитання. Наше редакційне журі визначить переможців кожного туру, а також назве переможців за підсумками всіх турів, яких, звичайно, буде відзначено призами від «Клубу читачів «Дня». Критерії оцінки — найбільш цікаві, лаконічні, змістовні, а також... оригінальні відповіді.
Запитання першого туру:
1. Яким ви уявляєте в ідеалі свій відпочинок? Де і чому ви вважаєте за краще провести відпустку (якщо бажаєте — стисло опишіть улюблений куточок відпочинку)? Чи можна, на ваш погляд, в Україні добре відпочити у період відпусток?
2. Відродження служби побуту і сучасна побутова техніка допомагають економити наш час. Ваші «рецепти» проведення вільного часу?
Наталія ПРИСЯЖНЮК: «Час і є життя»
1. Оскільки я міський житель, відпочинок для мене пов’язаний з тишею і гармонією неурбанізованої природи, що є альтернативою суєті, галасу, скупченню людей. В Україні таких місць багато. Ріка, луг, ліс — це і є розкіш.
2. Мережа послуг, безумовно, якісно змінює образ життя міського жителя, особливо працюючих жінок, полегшує побутові проблеми. У той же час не можна сказати, що ці послуги доступні для більшості. Розвиток цієї індустрії послуг дозволить гармонізувати життя, у тому числі й залишить більше часу для відпочинку. Поняття «вільний час» дуже відносне, оскільки зайнята людина і тa, якій зайнятися нічим, сприймають його по- різному. Пригадаємо хоч би різноманітні способи «убивання» часу або ситуації, коли у людини його практично не залишається. Розуміти вільний час як байдикування згубно. Тому, крім створення різних послуг, необхідно вчити культурі планування свого часу, що, звичайно, необхідно робити з дитинства, тому що час — це і є життя.
Валентин БОНДАРЕНКО: «У нас залишилися рецидиви психології натурального господарства»
1. Уже близько 10 років не уявляю собі відпочинок без певного інтелектуального навантаження, роздумів над проблемами як загального напряму, так і безпосередньо за своєю спеціальністю. Велику насолоду дає можливість висловлювати і фіксувати на папері (старим методом!) свої думки. Під час відпочинку це добре поєднати з прогулянками на природі, свіжим повітрям, незалежністю від рутинних обов’язків. Тому в ідеалі уявляю свій відпочинок у тихому місці під Києвом, у якому-небудь «Будинку творчості». Хоч давно не був у Криму і хотілося б відвідати улюблені місця. В останні роки відпочиваю у Києві, роблю різні «вилазки» на природу, частіше у Фастівському напрямку.
2. Появу мережі послуг вважаю позитивним чинником, хоч користуюся цим поки що мало. За покращaння якості та доступних цін це буде гарний варіант отримання додаткового часу для творчості. Хоч українець виконує значну частину роботи не для того, щоб зекономити кошти (хоч є й це), а тому, що в нас залишилися рудименти психології натурального господарства і людині приємно користуватися тим, що зроблено самостійно. Можливо, це є також свого роду творчість, творчість повсякденної буденної праці. Рецепт збільшення вільного часу простий — більше займатися тим, що цікавить, з цікавістю і творчістю підходити до своєї роботи. Тоді можна зробити більше, що і дасть ефект вільного часу.
Усі читачі, які бажають узяти участь у нашому новому конкурсі, свої відповіді на запитання першого туру можуть надіслати до редакції до 1 липня на адресу: 04212, Київ-212, вул. Маршала Тимошенка, 2л; e-mail: privat@day.kiev.ua. Будь ласка, вкажіть свою професію, вік, зворотну адресу і телефон. Обов’язково зробіть позначку «Клуб читачів «Дня».