Перейти до основного вмісту

Без гран-прі

28 травня, 00:00
У п’ятницю гала-концертом переможців на сцені Національної опери України завершився IV Міжнародний конкурс балету ім. Сержа Лифаря

За словами членів журі, яке традиційно очолює найвидатнiший балетмейстер, президент Міжнародного союзу діячів хореографії Юрій Григорович, нинішній конкурс був значно слабшим за попередні роки, і тому гран-прі вирішили не присуджувати. У молодшій віковій групі яскравіше себе показали дівчата, а в старшій — чоловіки.

Вищу оцінку: 12 балів поставили тільки одній балерині — Яні Саленко, яка завоювала I місце (старша група). Вона закінчила Донецьку філію Української академії танцю. Ще школяркою неодноразово брала участь у спектаклях Донецького оперного театру і їздила в зарубіжні гастролі як партнерка чудового артиста Вадима Писарева. Сьогодні Саленко є примою Національної опери України. Яскраво виступили дівчата молодшої групи — Крістіна Шишпор (9-классница Української академії танцю), Сюзанна Мкртчян (закінчує Австрійську академію танцю і вже отримала запрошення працювати у Віденській опері) та Єлизавета Чепрасова (восьмикласниця Київського хореографічного училища), якi поділили перше місце. На жаль, юнаки в молодшій групі себе не показали, тому золоту і срібну медаль ніхто не отримав, а бронзу поділили Сергій Полунін і Олександр Кузнєцов. Як зазначив член журі Алекс Урсуляк (Канада—Швейцарія): «Сьогоднішні невдачі зовсім не означають, що в майбутньому конкурсанти, які не здобули перемогу, не будуть нас дивувати. Деякі «фрукти» пізно дозрівають і вимагають активної допомоги. Я б хотів попросити педагогів, щоб вони більше звертали увагу на академічний танець».

Слiд відмітити, що з 57 конкурсантів значна частина танцюристів і хореографів були представниками української школи балету. З одного боку, радувало, що наші учасники завоювали звання лауреатів і дипломатів, а з другого — нинішній лифарівський конкурс можна назвати всеукраїнським оглядом, на якому були присутні білоруські, молдавські, японські та ізраїльські артисти. Із зарубіжних гостей улюбленцями публіки стали Ері Морі (Японія) і Марина Хасид (Ізраїль) — друге місце в молодшій і старшій групах. Витонченість продемонстрував Іван Козлов, продовжувач балетної династії чудових танцівників Тетяни Боровик і Анатолія Козлова. Сьогодні Іван працює в Санкт-Петербурзькому балеті Бориса Ейфмана. Натиск і експресію показав учень Елеонори Стебляк Сергій Сидорський, нині соліст Національної опери України. Обидва хлопці отримали срібні «ікари» («золото» в старшій чоловічій групі не присуджувалося).

У номінації «хореографія» перше місце присудили Раду Поклітару, який помітно виріс у професійному плані (на другому лифарівському конкурсі був третім) і за цей час утвердив себе як відомий балетмейстер. Нині Поклітару очолює Молдовський театр опери і балету. Його постановки зроблені в сучасному західному стилі і трохи співзвучні з танцями знаменитого майстра Маца Еко. «Бронзу» завоював хореограф Андрій Пір. Він працює артистом Цирку Юрія Нікуліна, викладає пластику в Російській академії театрального мистецтва і Київському коледжі естрадно-циркового мистецтва. Дипломами журі відзначено українських балетмейстерів Тетяну Островерх, Ольгу Рогову і студентку Київського хореографічного училища Мілену Сидорову.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати