Перейти до основного вмісту

Віктор МЕДВЕДЧУК: Більшість поки що під питанням

25 квітня, 00:00

Учора перед зустріччю зі спікером парламенту грузії Ніно Бурджанадзе кореспондент «Дня» поставив кілька запитань підряд СДПУ(О) Віктору Медведчуку.

— Учора відбулись вибори робочої групи з підготовки до першої сесії Верховної Ради, і в її складі не виявилось соціал- демократів і представників Блоку Юлії Тимошенко. Чи можна спроектувати це на майбутній розклад сил в парламенті та на вибори керівництва ВР?

— Я хочу вірити в те, що так не станеться, коли буде обиратися керівництво парламенту, керівники комітетів. А те, що відбулося при обранні керівників підготовчої групи, я вважаю абсолютно нормальним, тим більше, що існували певні домовленості, які були досягнуті ще на нараді у І. Плюща, де зустрічалися лідери шістьох політичних сил, які пройшли до парламенту. Соціал-демократи підтримали разом з комуністами і «Нашою Україною» кандидатуру Бандурки на голову групи. Але Бандурка, на жаль, відсутній з поважних причин. Тому домовленості щодо керівництва сформувалися вже під час роботи підготовчої групи. Я б не робив з цього ніякої трагедії — є керівництво, воно працює і готує першу сесію ВР.

— А який ваш прогноз щодо створення парламентської більшості?

— Переговори відбуваються постійно. І абсолютно зрозуміло, що всі політичні сили хочуть бачити себе учасниками парламентської більшості. Настільки це вдасться — поки що прогнозувати дуже важко. Але я думаю, що коаліції депутатських груп і фракцій все-таки прийдуть до якоїсь згоди, спільного знаменника до 14—15 травня (14 травня відбудеться перше засідання першої сесії Верховної Ради України IV скликання. — Авт. ) як мінімум, для вирішення організаційних питань. А потім вже буде вирішуватися питання створення парламентської більшості. Якщо б політичні сили, які прийшли до парламенту, змогли вирішити питання створення парламентської більшості до початку роботи першої сесії — це було б чудово. Але, на жаль, реальних перспектив для створення постійно діючої парламентської більшості поки що нема. Хоча я думаю, що це мета всіх політичних сил. Тому що розглядати як перемогу на парламентських виборах лише подолання бар’єру і присутність в парламенті — це занадто мало.

— Чи повинен, на вашу думку, бути Кабінет Міністрів та посада прем’єра елементом домовленостей по створенню парламентської більшості?

— Ні. Я думаю, що цього робити на даному етапі не потрібно. Є Кабінет Міністрів, є прем’єр-міністр. Зміни в уряді, безперечно, будуть, тому що деякі представники уряду підуть працювати у парламент — і їхні міністерські портфелі можуть бути предметом домовленостей. Але мені здається, що і у Верховній Раді достатньо крісел, які підлягають розподілу для того, щоб розпочати нормальний конструктивний законотворчий процес. Дай, Боже, нам розібратися з організаційними питаннями в перші дні роботи сесії без того, щоб перетворити цей процес, як ми вже мали досвід в минулому парламенті, в спікеріаду.

— Як би ви могли оцінити кількісний склад фракції соціал-демократів? І в якому стані переговори з мажоритарниками про їхній вхід у фракцію СДПУ(О)?

— Ми ведемо переговори з мажоритарниками про входження їх у фракцію об’єднаних соціал-демократів. Конкретні цифри з’являться ближче до початку роботи сесії. Але я можу сказати, що на сьогоднішній день фракція нараховує вже понад 30 депутатів (ті, хто пройшов по списку, та мажоритарники від СДПУ(О)). Згодом чисельність фракції, на мою думку, буде близько 40 депутатів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати