Читач «потіснив» журналістів
ТОП «Дня»: за тиждень з 2 по 6 квiтня1. Костянтин РИЛЬОВ «Правда про Езопа» («День», №63).
2. Олександр МАЗУР «Русь і Росія — не синоніми» («День», №63).
3. Тетяна ПОЛІЩУК «Людина, що зберегла Собор» («День», №61).
4. Наталя ТРОФІМОВА «Таємниця респондента» («День», №63)
5. Варвара ЖЛУКТЕНКО «Вибір Суомі» («День», №63).
Доповнюючи топ-листок вашими міні-рецензіями, ми не обмежилися тільки публікаціями, що увійшли до першої п’ятірки, а намагалися представити більш широкий спектр думок.
ОДНИМ РЯДКОМ
— Традиційно кращий номер, на моє переконання, — п’ятничний. Він «ближче» за всіх до читача. З публікацій тижня хочу виділити дві. Перша — Костянтина Рильова «Правда про Езопа» . Не без непристойності, але як тонко подано. Не нудно, що істотно для будь-якого жанру. І в історичному, і в будь- якому сенсi пізнавально. Нормально, Костянтине! Бажаю і далі «не промахуватися».
Друга — лист мешканців одного з київських будинків
«Двір нашого дитинства» («День», №61).
Побільше б нам таких дворів, вулиць, сіл, які напевно були у кожного. А можливо, «День» організує акцію «ось ця вулиця, ось цей будинок» — клуб спогадів про те гарне, що було, що вiдбулося?
Олександр ПРИЙМАК, Харків
— Зацікавив лист
Олександра Мазура «Русь і Росія — не синоніми» .
Вже вкотре історики і поліглоти ламають списи в суперечці: що первинне, а що вторинне, і хто кого «народив» — Росія Україну чи навпаки. Звичайно, дуже цікаво знати, хто твої предки, але в нашому випадку явно проглядається одне, загальне коріння: ми з росіянами — слов’яни, родом iз Київської Русі. Про це треба пам’ятати всім, особливо політикам як з нашого, так і з російського боку.
Дмитро МАРТИНОВ, Київ
— З матеріалу Тетяни Поліщук «Людина, що зберегла Собор» відчувається, що авторка грунтовно попрацювала над статтею, адже розкриваючи подібні теми, дуже важливо уникнути надмірної ідеалізації письменника і одночасно створити читабельний текст.
Чи не перше запитання, яке виникло у мене відразу після виборів: чому помилилися соціологи? Більш-менш вичерпну відповідь я отримав зі статті Наталі Трофімової «Таємниця респондента» («День», №63) . Хоч найбільш істотною причиною розбіжностей я вважаю п’яту, що названа Володимиром Паніотто.
Сергій МЕКЕДА, Київська обл.
— Цікаво знайомить читачів з Фінляндією Варвара Жлуктенко в публікації «Вибір Суомі» («День», №63) . Хоч це і невтішне для нас порівняння як в економічному, моральному, так і в політичному плані. Чому? Україна, на мій погляд, має мало патріотів серед економічної і політичної еліти. Практично нікому захищати національні інтереси. Більш того, ухвалені закони сприяли пограбуванню країни, зубожінню народу, зменшенню народжуваності і збільшенню смертності. А питання оздоровлення населення блокують на законодавчому рівні.
Цікаву бесіду зі своєрідною людиною — мультиінструменталістом Стефаном Мікусом, і не тільки про музику, але і про філософію життя та її основу — Природу представив Дмитро Десятерик у матеріалі «Ідеаліст» («День», №63) .
Владислав КОМОВ, Київ
І насамкінець — для всіх, хто тільки зараз вирішив підключитися до «Топу «Дня» і поборотися за призи, нагадуємо умови участі в ньому. Протягом кожного тижня ви читаєте «День» і відзначаєте матеріали, що сподобалися вам. Потім у своєму листі називаєте п’ятірку найбільш цікавих, на ваш погляд, публікацій за тиждень з обгрунтуванням вашого вибору у вигляді невеликих рецензій і надсилаєте листа на адресу: 04212, Київ-212, вул. Маршала Тимошенка, 2л; або по e-mail: privat@day.kiev.ua. У листі вкажіть свою адресу і телефон, а на конверті зробіть помітку «Топ «Дня». Чекаємо на ваші листи!
Випуск газети №:
№73, (2002)Рубрика
Суспільство