«Погони прокурорам потрібні не для параду...»

Учора на розширеному засіданні спеціальної колегії керівники Генеральної прокуратури України, а також її обласних, міських і районних управлінь підвели підсумки своєї роботи за перший квартал поточного року. Як і слід було чекати, на сьогодні подолати тенденцію зростання злочинності в нашій країні силовикам так і не вдалося. За словами Генерального прокурора України Михайла Потебенька, «нині в столиці та регіонах досить непроста ситуація. З початку року в Україні було скоєно 270 тис. злочинів. У низці областей показники злочинності зросли. При цьому фактично кожний п’ятий злочин залишається нерозкритим», — підкреслив він.
Разом із тим треба зауважити, що найбільше побоювання в наших прокурорів викликає зростання кількості економічних злочинів, найсерйозніші з яких, на їхню думку, викликані зловживанням службовим становищем із боку державних чиновників. Як сказав Генеральний прокурор, «діяльність таких структур, як, наприклад, «Укрспец’юст» завдає великих збитків нашій державі. Крім того, — продовжив він, — серйозні побоювання викликає українська банківська система, котра являє собою активне поле діяльності різних злочинних угруповань». У таких умовах, на думку М. Потебенька, нашим регіональним управлінням прокуратури треба серйозно задуматися про підвищення ефективності своєї діяльності.
Тим часом, як засвідчило засідання колегії, вести мову про «якість», а не «кількість» справ, що розглядаються регіональними прокурорами, як правило, не випадає. Більше того, варто зауважити, що більшість «великих» справ прокурорам просто не вдається довести до судового розгляду і, відповідно, до винесення вироку. У зв’язку із цим М. Потебенько зазначив, що коли так піде справа і надалі, то не виключені кардинальні кадрові перестановки в управлінській системі прокуратури. Деякі з них Генеральний прокурор став проводити прямо на засіданні колегії. Прокурора Чорноморського флоту Євгена Магдича було знято з посади в залі засідання. Крім того, вказуючи на недостатню «попереджувальну активність» регіональних і столичних прокуратур (зокрема, щодо банку «Україна»), М. Потебенько пообіцяв скоротити штат і, відповідно, «урізати» фінансування Київської прокуратури, яка «прогавила» процес банкрутства одного з найбільших у недалекому минулому українських банків.