Коротко / ПЛАНЕТА
Сирія виводить війська з Бейрута
Учора сирійська армія завершила виведення військ з ліванської столиці Бейрута в рамках передислокації сил на схід країни, до кордону з Сирією. За словами спікера сирійського парламенту Абдула Кадера Каддура, рішення про передислокацію було прийнято спільно керівництвом обох країн. Останнім часом масштаби сирійської присутності викликали в Лівані активне суспільне неприйняття. Минулого тижня представники ліванських служб безпеки заявили, що сирійські війська передали під контроль ліванської армії багато ділянок в християнських кварталах міста, громадські будівлі в Бейруті і його околицях. Керівництво Лівана вітало виведення сирійських військ, назвавши його кроком до поліпшення відносин між Бейрутом і Дамаском, повідомляє New York Times.
Північна Корея вимагає від США компенсації
На пропозицію США відновити заморожені після приходу адміністрації Буша переговори уряд Північної Кореї висунув попередню умову: до початку будь-яких контактів — виплата компенсації за величезні втрати, яких зазнала країна в енергетичному секторі економіки. Як передає газета Washington Post, Пхеньян заявив учора, що наполягатиме на компенсації за невиконання США договору 1994 року. Відповідно до нього, північнокорейська сторона припинила розробку своєї ядерної програми, а Вашингтон обіцяв постачити два американські ядерні реактори вартістю понад 4,5 млрд. доларів, однак порушив цю умову. Зрив виконання цієї угоди призвів до величезних фінансових втрат в енергетиці Північної Кореї та до низки інших проблем.
Гетеборг вселяє надії на 2004 рік
На Гетеборзькому саміті ЄС остаточного сценарію розширення Євросоюзу вироблено не було, зате країни так званої другої хвилі розширення отримали привід для оптимізму. Польща наполягає, щоб процес переговорів між Брюсселем і Варшавою був прискорений і завершився до кінця нинішнього року і щоб парламенти 15-ти країн-членів ЄС та Польщі ратифікували вступ Польщі до кінця 2002 р. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зазначив, що його країна буде остаточно підготовленою до вступу в ЄС лише через 18 місяців. Міністр закордонних справ Кіпру Іоаніа Касулідес заявила, що економічно Кіпр готовий до вступу в ЄС, але разом з тим вона закликала Грецію заблокувати вступ Польщі до ЄС, якщо тертя з Туреччиною затримають вступ її країни. Туреччина також визначена кандидатом на членство в ЄС, однак переговори з Туреччиною, а також з Болгарією та Румунією затягуються. Для усіх інших країн-кандидатів шведський прем’єр Йоран Персон запропонував термін вступу в Євросоюз 2004 рік, повідомляє Ростислав ДЕМЧУК з Брюсселя.
Випуск газети №:
№107, (2001)Рубрика
День Планети