Перейти до основного вмісту

Уряд не може не підтримати «Україну»

04 серпня, 00:00

«Це безвідповідальна позиція: говорити про ліквідацію банку «Україна». Ні з погляду можливостей, ні за теоретичними міркуваннями цього не треба допускати. Це те, на чому стоїть сьогодні уряд. Ми повинні говорити про реорганізацію і модернізацію банку, але ні в якому разі не міняти його статус», — заявив прем’єр. «Як можна його закрити, коли ціну питання сформовано на рівні 200–250 млн. грн., а борги, пов’язані з урядовими рiшеннями попередніх періодів, становлять 400–450 млн. грн.», — підкреслив Ющенко.

За словами В.Ющенка, реорганізація та модернізація роботи банку є тим шляхом, який «може вивести банк із того глухого кута, в який він потрапив за останні декілька років».

Для поліпшення організації роботи «України» НБУ має намір нав’язати йому тимчасову адміністрацію. Однак голова правління банка «Україна» Петро Михєєв вважає, що при цьому можна сильно забити «потопаючого». На його думку, «будь-яка тимчасова форма управління абсолютно неефективна». Досвід санації окремих банків деяких постсоціалістичних країн, зокрема російських, свідчить, що після призначення тимчасової адміністрації справи в банку помітно гіршали. Голова Нацбанку Володимир Стельмах підтвердив цю тезу, сказавши, що «ця ухвала досить складна з погляду управління».

Керівництво «України» наводить декілька аргументів проти втручання в роботу банку «тимчасовиків»: «Банк акціонований і його акції належать акціонерам, з яких більше за 323 тисячі — фізичні особи. Навряд чи прагнення до удержавлення корпоративної власності буде схвалене іноземними інвесторами, які як умову надання Україні зовнішніх позик ставлять завдання приватизації державної власності», — вважає П. Михєєв. Він також нагадав, що в Україні немає законодавства, яке б регламентувало майнову відповідальність таких тимчасових керівників.

Керівництво банку також заявляє про достатність власних ресурсів для розв’язання проблеми. «Сьогодні банк нарешті відчув грунт під ногами, домовився з іноземними кредиторами про реструктуризацію зовнішнього боргу, повернув понад 500 млн. грн. кредитів, в т.ч. проблемних на суму близько 300 млн. грн. і своїми силами розпочав капіталізацію. Більше цього, банк «Україна» — це один із небагато банків, який реально кредитує АПК», — каже П. Михєєв.

І, нарешті, голова правління навів останнього аргумента. «Дозволю собі нагадати, що під відповідні постанови Кабінету Міністрів банк свого часу видав кредитів на суму близько 400 млн. грн., які до банку не повернулися і це послужило однією з причин кризи дворічної давнини», — сказав П. Михєєв.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати