ЗАПИТАННЯ «Дня»
Як ви вважаєте, що важче — жити за часів бурхливих політичних і соціальних змін чи за часів застою?Президент Асоціації психіатрів України Семен ГЛУЗМАН:
— Це складне питання, на яке дати однозначну відповідь, мабуть, не можна. На мій погляд, сильні політичні потрясіння не можуть принести користі жодній державі (й Україні в тому числі), бо революції або масові мітинги й протести неминуче спричиняють кровопролиття, людські жертви й руйнування. Тому абсолютно нормально, що простому обивателеві завжди простіше жити за часів «застою» й думати не про те, «де знайти бомбосховище», а про те, чи горить у під'їзді світло й чи працюють ескалатори метрополітену. Але, тим часом, дуже сумно усвідомлювати, що більшість людей, зокрема в нашій країні, навіть не бажає замислюватися про те, що «працюючі» ескалатори далеко не завжди «везуть» у необхідному для повноцінного розвитку суспільства напрямку.
В результаті, аполітичність народу призводить до того, що правлячі кола безкарно чинять свавілля. Змінити ж свідомість мас може тільки час і копітка, щоденна праця тих, хто не вміє й не хоче жити за умов застою. Проте, я не можу сказати, що в Україні сьогодні не відбувається жодних змін на краще. Просто всі процеси йдуть надто повільно.
А для того, щоб прискорити зміни, на мій погляд, чинному урядові необхідно, передусім, змінити кадрову політику. Величезна кількість прогресивно мислячих і талановитих людей сьогодні не затребувані державою, а більшість ключових посад обіймають чиновники «старої формації», котрі абсолютно не схильні до втілення в життя принципів демократичної держави.
Що ж до бурхливих політичних колізій, то під час війни й революцій не народжуються «будівники», а Україні зараз, як ніколи, необхідно будувати, створювати й творити.
P.S. А як би ви відповіли на поставлене запитання? На ваші відповіді чекаємо звичайною або ж електронною поштою з позначкою «Жити»: pravo@core.day.kiev.ua.
Випуск газети №:
№216, (1999)Рубрика
День України