Перейти до основного вмісту

Українці «голосують» гривнею за економіку США

30 жовтня, 00:00

У п'ятницю курс обмінних кіосків у центрі Києва був істотно вищий за валютний коридор, хоч і дещо нижчий, як напередодні, — «Легбанк»: 4,65 — 4,699; Ощадбанк: 4,6 — 4,75; «Україна», «Київська Русь», Західно- Український комерційний банк, «Андріївський банк»: 4,65 — 4,70. Співголовуючий правління Міжнародного комерційного банку Олександр Савченко заявив «Дню»: «До виборів ситуація на валютному ринку України не зміниться і залишиться напруженою, але більш-менш стабільною. Народ хвилюється перед виборами — це грає на зниження. Політика НБУ працює на підвищення курсу гривні. Рівнодіюча — напружена стабільність. Після виборів курс залишиться на колишньому рівні, але далеко не за будь-яких їх результатів. Коли будуть несподівані результати, курс полетить, але не значно: до відмітки 5, — тому що в обігу немає великих грошей».

Заступник голови Спілки платників податків України, президент концерну «Пульсар» Олександр Нарбут: «Для ефективного впливу на ринок треба так чи інакше вдатися до ринкових методів. Справді, знаючи про обмеженість валютних резервів НБУ, В.Ющенко прагнутиме впливати адміністративними методами, хоч не можна виключити й інтервенцію. Адже позиція — це одне, а дія — це інше. Виходячи з політичного тиску, якого В.Ющенко сьогодні відчуває, він може діяти дещо всупереч своїм деклараціям. Інтервенцію в період з 1 по 15 листопада НБУ може провести не самостійно, а за допомогою одного з комерційних банків. Однак економічні передумови для подальшого падіння гривні (навіть незалежно від результатів виборів) зберігаються. До кінця року рівень курсу 1:5 буде перевищений. Брак у Нацбанку достатніх резервів не дозволить стримувати цей процес. А на наступний рік Нацбанк (згідно із заявою глави валютного департаменту Сергія Яременка) планує запровадити плаваючий курс, що свідчить про відмову від монітаристської політики Нацбанку і про можливості, що відкриваються для подальших валютних спекуляцій... Наша досить слабка валюта їх не витримає, якщо не буде активної позиції НБУ».

P. S. Тим часом до Віктора Ющенка вже тепер надходять сигнали, що якщо він не втримає гривню, то йому може загрожувати негайна відставка. «Після деякого періоду, — сказав В.Ющенко Українським новинам, — для мене вже є честю піти з Національного банку, тому що моральних і фізичних сил, щоб вести так справи, залишається дуже мало». О.Нарбут вважає малоймовірним, що В.Ющенко добровільно піде у відставку, якщо йому доведеться йти проти своїх принципів. «Інакше, — сказав О.Нарбут, — йому давно довелося б це зробити».

ДО РЕЧІ

За три місяці зовнішній борг збільшився на $498 мільйонів і становив на 1 жовтня $12,890 млрд., повідомив Українським новинам начальник Управління зовнішнього боргу Міністерства фінансів Віталій Лісовенко. За його словами, цей приріст зовнішнього боргу перебуває в рамках динаміки, запланованої Мінфіном. На початок року зовнішній борг України становив $11,481 млрд. При розробці бюджету на 2000 рік уряд передбачав, що до кінця нинішнього року розмір зовнішнього боргу становитиме $12,060 млрд.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати