Перейти до основного вмісту

І чемпіони «Формули-1» починали з карта

11 серпня, 00:00

Ось що цікаво: картинг є наймасовішим видом автоспорту. Одна лише Світова Федерація об'єднує 84 країни і щорічно проводить 12 чемпіонатів світу та Європи, до 20 кубків і трофеїв МФ, понад 40 відкритих міжнародних змагань. Запитаєте, а чому? Як не дивно — через свою доступність і одночасно екзотичність.

Уявіть собі крихітну машинку, здатну розвивати швидкість до 200 км/год. Коли керуєш картом, створюється враження, що летиш за сантиметр від землі. Ну як тут не піддатися спокусі «політати»! Проте, «політати» — це з області приємного, адже існують і будні. Про проблеми і досягнення картингу в Україні спецiально для «Дня» розповів президент ФКУ Іван Кияниченко.

За п'ятирічну історію існування ми помітно зміцніли. Щороку проводимо 10-етапний чемпіонат і розіграш Кубка України. Кращим результатом українських спортсменів на міжнародній арені є 13-те місце Євгена Борщенка на чемпіонаті Європи в італійському місті Вал-Вібрата. До речі, вже на наступному етапі він боровся за місце в сімці, але не зі своєї вини вилетів із траси. А тепер про проблеми. Головною з тих є неуважність державних органів, зокрема, Держкомспорту й Товариства сприяння обороні України. Вони лише один на одного кивають, а в програші залишаємося ми. Держкомспорт відмовляє нам у підтримці під приводом, що ми знаходимося в компетенції ТСОУ, а ті — навпаки. Яке відношення тепер до одного відомства та до іншого ми маємо, я не знаю, але чверть суми на проведення кількох етапів дали саме ТСОУ, втім як і медалі та дипломи для нагородження переможців Всеукраїнських літніх спортивних ігор.

Інша проблема — траси. Всі вони побудовані дуже давно й вимагають реконструкції. На деяких немає навіть елементарних зручностей. Найближчим часом планується будівництво карткомплексу міжнародного рівня в Запорізькій області. «Шкультильгає» також інститут суддівства: не кожен захоче стояти цілий день під сонцем за 9 гривень на вiдрядження. Що ж до мене, то я вважаю, що нерозв'язних проблем у картингу немає, а якщо й виникають — то вони лише продовження проблем країни.

Як бачимо, цілком земних труднощів вистачає. Картинг в Україні, як вид спорту відбувся. І від цього нікуди не піти. Значення йього важко перебільшити, адже картингу кожен вік підвладний. Ним починають займатися із шести років, а в деяких країнах — і з трьох. Верхньої ж планки тут не існує. Брати Шумахери досі люблять покататися наввипередки на карті. Між іншим, частіше перемагає дворазовий чемпіон, що й доводить зайвий раз: у карті головне — майстерність. Так чому б не спробувати її досягти!

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати