Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Колишні держпідприємства будуть «доприватизовуватися»

29 липня, 00:00

Складається враження, що ця фактично формальна процедура збільшення статутного фонду потрібна уряду для того, щоб продати утворену «вільну частку» статутного фонду колишніх держпідприємств. Про те, що це припущення недалеке від істини, свідчить висловлювання голови парламентського Комітету з питань промислової політики, президента УСПП Анатолія Кінаха в Миколаєві про перспективи Миколаївського глиноземного заводу (в попередньому номері «День» уже повідомляв про індексацію статутного фонду підприємства).

«Залучення необхідних заводу інвестицій можливе лише за умови поновлення приватизації підприємства», — заявив Анатолій Кінах на зустрічі з керівниками місцевих підприємств. У інтерв'ю журналістам А. Кінах розповів, що залучення інвестицій необхідне для здійснення низки проектів, розроблених на МГЗ: щодо збільшення проектної потужності до 1,5 млн. тонн глинозему на рік (зараз — 1 млн.), утилізації червоного шламу (продукт переробки глинозему), модернізації виробництва тощо. Оскільки здійснити ці проекти за рахунок власних коштів неможливо, а залучення кредитів може обернутися втратою підприємства (передусім, через банківські ставки), передбачається поновлення скасованої в травні нинішнього року приватизації. За словами голови УСПП, шляхом конкурсного продажу акцій під інвестзобов'язання: «55% акцій у держави — це, я думаю, нереально». За цього, на думку А. Кінаха, особливого значення не має, хто конкретно купує акції: «При дотриманні Транс Волд Груп економічної безпеки України, не так уже важливо, хто управлятиме контрольним пакетом... Головне уникнути цинічної програми, коли з підприємства видавлюється все, а потім воно залишається в зруйнованому стані». За ствердженням голови парламентського Комітету з промполітики, «після завершення політичних баталій восени нинішнього року ми повернемося до приватизації МГЗ».

За цього заяви голови УСПП розходяться з обіцянками міністра промполітики України Василя Гуреєва, який неодноразово на початку нинішнього місяця заявляв трудовому колективу заводу, що «ніякої приватизації МГЗ не буде» й що після відкликання держпакету в розмірі 25% + акція з управління Миколаївської облдержадміністрації (переданого в січні нинішнього року терміном на 5 років) і зняття з конкурсного продажу пакетів у 13% і 17%, пакет у розмірі 50% + 1 акція на 5 років перейде в управління Мінпромполітки. Тоді ж агентство Інтерфакс-Україна розповсюдило повідомлення прес-служби ФДМ про те, що «згідно з уточненим планом розміщення акцій, у держвласності терміном до 26 травня 2004 року закріплено 50-вiдсотковий пакет акцій МГЗ. Решту нереалізованих 5% статутного фонду вирішено виставити на торги фондової біржі протягом поточного року».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати