Енергосистема України «надривається» вже в липні
За його словами, це зроблено Україною через погіршення балансу з Росією. Йдеться про зупинку блоку на мільйон кВт на Чорнобильській АЕС, падіння потужності гідроелектростанцій Дніпровського каскаду, через що Україна не в змозі підтримувати узгоджений частотний режим з Росією. Як сказав О.Воєвода, це вимушене рішення Міненерго було узгоджено з урядом і оформлено заявкою української сторони. Відповідаючи на запитання «Дня» про можливі наслідки відключення двох взаємопідтримуючих систем, О.Воєвода вказав на виникнення при цьому небезпеки для України, у зв'язку з різким зниженням частоти в енергомережі (з 49,9 Гц до 49,3–49,5 Гц).
Коментуючи «Дню» нинішню ситуацію в енергосистемі, народний депутат, голова підкомітету з питань ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Гудима зазначив, що Україна не може підтримувату відповідну до російської частоту в електромережі, через те, що не має в достатній кількості вугілля, мазуту, ядерного палива і не може заплатити за газ.
Роз'єднання енергосистем, за словами О.Гудими, означає, що від такого сусіда як Україна просто-напросто все від'єднувати, щоб не завдавати збитків власній промисловості. Якщо Україна в цих умовах продовжувала б працювати в єдиній системі з Росією, то, на думку п. Гудими, збільшувалися б не тільки перетікання електроенергії від сусіда, а й істотно зросли б українські борги за електроенергію.
Наслідком «енергетичного розлучення», зазначив О.Гудима, можуть бути перебої енергетичної системи України вже в липні. І, щоб втримати частоту в певних межах, енергетики будуть змушені примусово відключати цілі регіони. «Частота повинна бути втримана, виходячи з вимог безпеки ядерних блоків, — сказав О.Гудима, — і мені дуже гірко, що сьогодні липень, 30-градусна спека, а енергосистема України вже не здатна забезпечити своїми генеруючими потужностями підтримку нормальної частоти і змушена відключати споживачів. Навіть тих, якi платять».