Перейти до основного вмісту

Доля «Ери» — в руках Березовського?

26 червня, 00:00

Зі зміною керівництва Національної телекомпанії України за чотири місяці до президентських виборів варто чекати на нові політичні проекти та конкретних перетурбацій серед діючих керівників державного ТБ. Олександр Савенко, в.о. президента НТКУ, залишається й головою Держтелерадіокомітету. Два його заступники — віце-президенти НТКУ, екс-ведучий і ведучий аналітичної програми «7 днів», тепер матимуть чітко визначені обов'язки. Вадим Долганов (який повернувся на рідне ТБ з посади помічника Президента) став куратором творчо-виробничого об'єднання УТН (яке щойно спеціально поділили на дві частини: інформаційний та аналітичні блоки питань) саме у сфері новин та інформації на каналі. Ігор Сторожук займається виключно програмами та розробкою проектів аналітичного характеру, наприклад, ТБ-журналів.

За роз'ясненнями і коментарями стосовно подальших змін на каналі як у кадровому, так і творчому плані ми звернулися безпосередньо до керівництва НТКУ.

ПРО ЗМІНИ НА КАНАЛІ

Олександр САВЕНКО, в.о. президента НТКУ:

— НТКУ має дуже мало програм власного виробництва, а ті програми, які є — їх треба поліпшувати (найголовніше визначитись: які програми й за рахунок чого).

Звичайно, що незабаром з'являться зовсім нові проекти, за 90 днів до виборів, як це визначено Законом України «Про вибори президента». Хто конкретно буде робити ці проекти — чи НТКУ власними силами, чи студії-продакшн — сказати не можу. Але обіцяю, що кожний з уже зареєстрованих кандидатів отримає рівну частку часу. Хоча є одне питання. Усі кандидати на пост президента мають різні можливості. Якщо хтось із них захоче купити за свої гроші додатковий ефірний час — що робити? Законодавчо це питання неврегульовано. Але я переконаний, що Національна телекомпанія буде працювати в рамках закону.

Стосовно перспективи мати власні корпункти за кордоном, то вона навіть не є туманною. Ми їх відкриємо за два-три тижні, але лише тоді, коли матимемо до 650 тисяч доларів щорічно на утримання кожного корпункту, принаймні в ключових країнах світу.

Iгор СТОРОЖУК, віце-президент Національної телекомпанії України:

— У Олександра Миколайовича завжди було бажання збільшити кількість передач власного виробництва. Але про глобальні зміни на каналі мова взагалі не йде. І нам не треба випускати десяток нових програм. Треба думати про якість у творчому плані тих передач, які вже є, бо в них досі зберігається присмак провінційності, якої ми ніяк не можемо позбутися.

Я запропонував запустити у виробництво цикл передач, які розповідатимуть про історію демократії в Україні через призму міжнародної політики: від козаків до Бориса Тарасюка. Державна телекомпанія зобов'язана витрачати кошти на те, що змінює й розвиває державницький настрій у суспільстві.

Як тільки визначаться кандидати на пост президента України, на каналі з'являться нові проекти: це будуть круглі столи, дискусії. Після жеребкування кандидати матимуть право одноосібно висловлюватись в ефірі.

ПРО ПРОГРАМУ «7 ДНІВ»

Ігор СТОРОЖУК:

— Вадим Долганов не претендує на ведення своєї колишньої програми й коли йшла мова про розподіл обов'язків між обома віце-президентами НТКУ, то Савенко оголосив, що Долганов працюватиме в керівництві телекомпанії і буде куратором ТВО «УТН». Відповідно, Сторожук працюватиме ведучим «7 днів» і буде куратором блоку аналітичних передач (редакція зараз створюється).

Вадим ДОЛГАНОВ, віце-президент Національної телекомпанії України:

— Фактично, я третій день як працюю в компанії. І я не готовий відповісти на запитання, чи матиму я час займатися творчими справами. Вести програму «7 днів» я не буду.

Невже ви вважаєте, я не можу придумати чогось нового?

Від редакції.

Атмосфера в команді програми «7 днів» залишається спокійною як ніколи. Команда, як кажуть самі журналісти, не стала заручницею ситуації, як це було восени з приходом на посаду президента НТКУ Миколи Княжицького. Але дається взнаки антагонізм між двома першими віце-президентами компанії. «Я маю свій погляд на те, як має виглядати ця програма», — зазначив у розмові Ігор Сторожук і додав: якщо на нього давитимуть у формуванні «7 днів», він подасть у відставку.

ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ ЗИНОВІЯ КУЛИКА

Олександр САВЕНКО

(Від коментарів відмовився.)

Ігор СТОРОЖУК:

— Зиновій Володимирович добре знає телебачення. Це фігура, яка вимагає більшого масштабу, ніж керувати Національною телекомпанією. Він людина, яка здатна створити певні ідеологічні засади в країні. Я думаю, що його переведення на посаду заступника В. Горбуліна пов'язане саме з цим.

Зиновій КУЛИК, заступник голови РНБУ

(Наразі коментувати ситуацію навколо кадрової політики на Банковій відмовився, але пообіцяв роз'яснити ситуацію за кілька днів, і першим — саме кореспондентам «Дня».)

ПРО ТРАНСЛЯЦІЇ ПЛЕНАРНИХ ЗАСІДАНЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ

Олександр САВЕНКО:

— Не ми були ініціаторами того, щоб ці 10-хвилинні парламентські вісники, які робила студія Верховної Ради, зникли з екрана Першого національного каналу. Якщо секретаріат Верховної Ради розмістить державне замовлення згідно з чинним законодавством, ми відновимо їхню трансляцію.

ПРО ВАДИМА РАБИНОВИЧА

Олександр САВЕНКО

(В.о. президента НТКУ від коментарів відмовився, аргументуючи це незнанням справи до кінця.)

Зиновій КУЛИК:

— Гроші Вадима Рабиновича мали зв'язок з ТРК «Ера» тільки через рекламну агенцію, яка розміщувала в їхніх програмах свою рекламу. Так само вони могли розміщувати свою продукцію і на будь-якому іншому каналі.

Ігор СТОРОЖУК:

— Ще зі слів колишнього керівника ТРК «Ера» Віталія Лук'яненка я знаю, що вони фінансувалися в тому числі й Рабиновичем. Національна компанія має з ними угоду. Вони платять за оренду, регулярно. Якщо «Ера» залежить виключно від грошей Рабиновича, то тепер вони не зможуть фінансуватися й не працюватимуть. Але це питання до Василя Климчука.

Василь КЛИМЧУК, ТРК «Ера»

(Від коментарів категорично відмовився, але не забув сказати: «Ми люди спокійні й стабільні, тому про якісь зміни на «Ері» говорити не варто».)

Тим часом, уже в четвер всю рекламу на телеканалі «Ера» від Вадима Рабиновича, за словами поінформованих людей, зняли. Ці ж джерела стверджують, що фінансова участь В.Рабиновича і його вплив на ТРК «Ера» за останній час були незначними, аби чекати там великих змін.

Що стосується наполегливих чуток про призначення керівником ТРК «Ера» Наталі Кондратюк, то за словами неофійційного, але надійного джерела, все, поки що, впирається у відсутність остаточної ухвали про долю власкора ГРТ в Україні від Бориса Березовського. Як завжди, саме від цієї людини багато що залежить на нашому ТБ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати