Перейти до основного вмісту

Коротко / КУЛЬТУРА

10 лютого, 00:00

«Містер Індія» втішив утомлених від крові

Сьогодні в київському кінотеатрі «Кінопанорама» завершуються Дні індійського кіно — безумовно, найбільш ласого блюда наших глядачів до пришестя на телеекрани сльозоточивих латиноамериканських серіалів і зубодробильних голлівудських бойовиків. Втім, враховуючи те, що сентиментальних сліз і в телеефірі, і на кіноекранах сьогодні значно менше, ніж стогонів болю та прицільної автоматної стрілянини, ініціатива Посольства Республіки Індія в Україні та благодійницького фонду «Дальній Схід» влаштувати у Києві ретроспективу, до того ж благодійну, найбільш цнотливого й неагресивного кіно заздалегідь була приречена на успіх. І аншлаги на сеансах це тількі підтвердили, свідчить журналіст Олександра ЛОЗОВСЬКА.

Кулінарний живопис

Інтер’єр нової київської галереї «Art-East» настільки нагадує європейську таверну, що саме час провести тут клубні вечірки кулінарних гурманів. Напевно, такі асоціації виникають не тільки у відвідувачів, а й у самих художників. Принаймні, пропонуючи в «Art-East» свій проект «Куховарська книга», один із найоригінальніших столичних представників contemporary-art Олег Тистол, очевидно свідомо враховував атмосферу приміщення. Йому блискуче вдалося створити тут такий собі віртуальний ретро-ресторанчик із вельми різноманітним меню. Воно, втім, відображає кулінарні смаки самого художника. Як вдалося з’ясувати журналісту Леоніду ХОМ’ЯКОВУ, більшість їств художник писав із натури, після чого, природно, з апетитом їх поглинав. «Куховарська книга» викликала такий інтерес колег і шанувальників, що художник пообіцяв на майбутньому майстер-класі в галереї поділитися з усіма бажаючими не тільки живописними секретами, але й ексклюзивними рецептами.

Весело й зі смаком

Нетрадиційна виставка відкрилася у львівському Палаці мистецтв. Ректор Львівської академії мистецтв Емануїл Мисько, професор Володимир Патик та доцент Маріон Ілку раптом здивували земляків виставкою шаржів та карикатур на своїх колег, яка називається «Львів сміється». В експозиції представлено понад 300 малюнків, часто створених на клаптикові паперу на засіданнях, зборах, під час спільних поїздок та дружніх кавувань, повідомляє кореспондент «Дня» Ярина КОВАЛЬ. Дотепні, але не злі, кумедні, але не уїдливі, ці жарти поважних викладачів радше нагадують веселу студентську витівку. Тож «Gaudeamus igitur» — «Веселімося, поки молоді». А молодість, як відомо, — це не вік, а стан душі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати