Коротко / КУЛЬТУРА
Поляки читатимуть «Воццека»
У Кракові відбулася презентація нового числа щомісячника «Dekada literacka», цiлком присвяченого новій українській літературі. Центральні матеріали часопису — невелика повість Володимира Діброви «День народження», стаття Миколи Рябчука «Література обложеної фортеці», інтерв'ю Олі Гнатюк з Юрієм Андруховичем та Богуслава Бакули з Іваном Дзюбою, твори поетів «нью-йоркської групи» Богдана Рубчака й Емми Андієвської, оповідання Володимира Мулика, Ярослава Павлюка та Михалка Скаліцького. У рамках презентації в Товаристві польських письменників (альтернативна до посткомуністичної Спілки письменників організація) виступили співупорядники української міні-антології Агнєшка Корнієнко та Микола Рябчук, поетеса Наталка Білоцерківець та прозаїк Юрко Іздрик, якого всі привітали з виходом його книжки «Воццек» польською мовою.
Провінція стимулює столичне художнє життя
В Українському домі відкрита виставка фондових реліквій Львівського музею історії релігії, якою Міністерство культури та мистецтв започаткувало новий проект — періодичне експонування в столиці шедеврів провінційних музеї. Львів'яни привезли унікальну добірку ікон XVI — XIX століття, що створювались як для православних, так і для уніатських церков, а також ікони нашого століття (так звані новоділи), котрі репрезентують і традиційний, і новаторський підходи, наприклад — незвичайні ікони на шкірі. Значний інтерес викликає народна дерев'яна скульптура барокової епохи та предмети культу, серед яких — срібний візантійський релікварій ХI століття, колекція предметів юдаїки, зображення Будди з монастирів, гаптовані цехові штандарти, повідомляє Діана КЛОЧКО, «День».
Як зігріти зиму?
Молода київська художниця Олена Постоюк зиму не любить, тому на час свого вернісажу в затишному камерному просторі галереї «Акварель» вона оголосила літній сезон. У серії малоформатних натюрмортів, інтер'єрних і пленерних сцен Олени Постоюк вгадується пристрасне бажання осягнути таємниці майстерності «малих голландців», а тiй ретельності, з якою вона виписує кожну деталь у своїх картинах: птахи, квіти, іграшки, начиння, — міг би позаздрити й віртуоз живопису у стилі «бідермайєр», вважає мистецтвознавець Ганна ЛОБАНОВСЬКА.
№232 03.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету
обов'язкове. © «День»
Випуск газети №:
№232, (1998)Рубрика
Культура