Перейти до основного вмісту

Угоди щодо Косово під загрозою зриву

Сепаратистам автономії замало
22 жовтня, 00:00

При цьому навіть керівництво НАТО визнає, що першими до зброї вдалися косовські албанці, які минулих вихідних вбили трьох сербських поліцейських. У відповідь югослави, як твердять західні оглядачі, зупинили виведення військ із Косово. Щодо масштабів бойових дій надходять суперечливі повідомлення, але те, що вони відновилися — не підлягає сумніву. Внаслідок спалаху насильства припинилося повернення до своїх домівок етнічних албанців-біженців, а також доставка їм гуманітарної допомоги. Так, повідомляє АП, караван із 150 тоннами продовольства, зібраний міжнародними благодійницькими організаціями й призначений для біженців у південно-західній частині Косово, зупинився за 75 кілометрів від центру краю Приштини й уже третій день стоїть на місці.

Широкомасштабна угода, підписана між урядом Союзної Республіки Югославії та ОБСЄ, передбачає розв’язання всіх гуманітарних проблем у бунтівному краї, введення туди терміном на рік двох тисяч неозброєних спостерігачів, які вже почали прибувати до Косово. Але, на превеликий жаль косовських сепаратистів, угода передбачає «лише» надання краю якнайширшої автономії, а не незалежності. Саме тому АВК вдалася до відновлення бойових дій, сподіваючися, що Белград не зможе виконувати своїх зобов’язань, тоді дамоклів меч натовських авіаударів (які в Брюсселі вирішили лише відкласти на 10 днів) врешті впаде на голови сербів. Після розгортання повномасштабного конфлікту між Югославією та Північноатлантичним альянсом сепаратисти з АВК, мабуть, сподіваються отримати з Брюсселю підтримку їхнього прагнення до незалежності.

Втім, наразі розрахунки косовських сепаратистів виглядають марними. Міністр закордонних справ Великої Британії Робін Кук, перебуваючи в Болгарії, однозначно заявив: «Міжнародна спільнота ніколи не підтримає незалежності Косово». Адже перегляд державних кордонів у Косово призведе до нестабільності на всьому Балканському півострові. А саме цього, за словами Кука, Захід і не хотів би. Найбільше, на що можуть розраховувати косовари — широке самоврядування й власна поліція. Але — в межах Югославської держави.

№202 22.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати