Марш косовських сепаратистів на Приштину
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/19980714/4131-7.jpg)
Наразі це збройне угруповання контролює вже близько третини території бунтівливої провінції і блокувало друге завбільшки місто області Печ. Армійські операції, які протягом вихідних проводили проти АВК югославські вояки та поліцейські, не увінчалися успіхом. Хоча югослави застосовували військові гелікоптери і ракети типу «земля-земля», доступ до Печа далі утруднений.
Ситуація ускладнюється тим, що керівництво АВК відмовляється визнавати традиційного лідера місцевих албанців Ібрагіма Ругову президентом самопроголошеної Косовської республіки. Албанське населення провінції обрало його главою своєї «держави» минулого року під час загальних виборів, які Белград оголосив незаконними. Ругова — послідовний прибічник ненасильницьких методів боротьби і називає АВК «озброєними групами». Бойовики ж вимагають від нього, щоб він визнав їхню організацію «збройними силами Республіки Косово» й офіційно підтвердив, що ці «збройні сили» перебувають у стані війни з Югославією.
«Важкі часи кількамісячної давності, коли ми були погано озброєні та погано організовані, лишилися позаду», — стверджує речник АВК.
Міжнародна спільнота наразі нічого не може вдіяти із розгорянням конфлікту. Росія, як постійний член Ради безпеки ООН, і далі не погоджується дати свій дозвіл на силове втручання військ НАТО в Косово. Міністр закордонних справ Німеччини Клаус Кінкель, який у неділю спеціально, аби пом’якшити російську позицію, літав до Москви, не привіз звідти нічого.
Країни Євросоюзу заявили, що вважають необхідним надання Косово якнайширшої автономії, проте обстоюють принцип збереження територіальної цілісності Югославії. Фактично йдеться про «чеченський варіант», адже Ічкерія, залишаючися з погляду міжнародного права складовою Росії, де-факто є незалежною державою. Такий варіант можливий і в Косово. Але президент Туреччини Сулейман Демірель пішов далі. Заявивши в неділю, що його країна готова надати свої війська для встановлення миру в Косово, він додав: «Якщо Белград та Приштина домовляться про незалежність Косово, ми гаряче вітатимемо це». Звичайно, ця заява лише додає напруженості заплутаній ситуації.