Коротко
У Варшаві відбувся Перший польсько-український фестиваль молоді. Як сказав кореспондентові «Дня» Ігорю КУЦЕНКУ секретар головної управи Об’єднання українців у Польщі Петро Тима, «аншлаги на більшості фестивальних заходів засвідчили неабиякий інтерес до України.» Протягом трьох днів сотні поляків буквально «окуповували» не лише Центр культури, Центр сучасного мистецтва, студентський клуб «Стодола», де виступали найстрокатіші за стилем фолк-групи та виконавці, а й зали столичного Центру культпросвіти й сейму, де відбулися семінар «Міжнародний обмін молоді між Польщею й Україною» та зустрічі лідерів польських і українських молодіжних організацій із депутатами, членами українсько-польської парламентської групи та Комісії з національних та етнічних меншин сейму Яном Бирою і Яцеком Куронем.
Втім, не обійшлося і без ложки дьогтю. Був і дивний «бойкот» деякими колективами та акредитованими засобами масової інформації фестивальних заходів, і демонстративна «апатія» до форуму з боку окремих офіційних інституцій.
А втім, організатори фестивалю цілком задоволені результатами імпрези, яка засвідчила зовсім не «містечковий» характер українського народного мистецтва.
«Останній сталінський удар» потрапив до Москви
Несподіване замовлення громадського центру «Мир, прогрес, права людини» імені А. Сахарова і музею при цьому центрі одержала з Москви редколегія Херсонської обласної книги «Реабілітовані історією» — надіслати збірники публіцистичних нарисів і спогадів «Забуттю не підлягає» та «Останній сталінський удар». Херсонці одними з перших в Україні зібрали, опрацювали й видали матеріали про політичні репресії 30—50-х років. «Вважаємо за честь поповнити бібліотеку Центру нашими книгами, — сказав у розмові з кореспондентом «Дня» Василем ПІДДУБНЯКОМ секретар редколегії, відомий краєзнавець Август Вірлич. — Ми кревно зацікавлені у тому, аби якомога більше людей знали про злочини сталінського режиму й у нашому краї».
«Соколята» завжди на висоті
З Міжнародного фестивалю народних танців, який проходив у турецькому місті Тарсус, повернувся дитячий хореографічний ансамбль «Соколята» Палацу культури Київського авіазаводу (художній керівник Сергій Швець).
Українські танцюристи, які успішно виступали в Іспанії, Китаї, Росії,
Молдові, не підвели й цього разу. Журі та гості фестивалю, у якому взяли
участь дитячі колективи з 20 країн, були в захопленні від «Святкового українського
танцю», «Дібровчанки» і танцю «Козачата забавляються». «Соколята» здобули
Велику Срібну медаль та отримали запрошення виступити в Словенії та на
Кіпрі.
Випуск газети №:
№107, (1998)Рубрика
Культура