Перейти до основного вмісту

«Кольорові акценти»

Сьогодні — останній день виставки Вадима Корженка у київській галереї «Лавра». Сюди вона приїхала із півночі Франції, замку Боманоар
04 квітня, 15:14
«КАЗКОВА КРАЇНА II», 2008 р.

Художник Вадим Корженко, передусім, відомий як неперевершений автор у техніці батик (розпис на тканині за допомогою воску та барвників). Він народився 1957 року у Львові, закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва. Вадим Корженко любить великі полотна, щоб було де душі розійтися, пише переважно олією, давно займається батиком і своїми роботами, виконаними у цій техніці, вже прославився за кордоном.

Митець брав участь у більш ніж двадцяти художніх виставках у Польщі, Франції, Німеччині, США. Його роботи показували і в славнозвісному французькому Сент-Етьєні на виставці «Батик-2005».

У пантеоні мистецтв за батиком, мабуть, закріплено місце між монументально-декоративним і декоративно-прикладним мистецтвом, умовно кажучи, між мозаїкою та художньою вишивкою, втім, на горизонталі, надзвичайно близькій до жіночого рукоділля. При цьому не можна сказати, що батиком займаються переважно жінки. Вадим Корженко — яскраве цьому свідчення.

«Батики львівського киянина Вадима Корженка завжди чуттєві, колористично-витримані, з розмитим контуром, проте завжди творять чітко-окреслені форми. Нова виставка графічних творів художника, безумовно, показує його «батикову» натуру. І це прекрасно. Диво, що майстер так витримано та стилістично впізнавано й по-своєму працює у різних жанрах мистецтва», — говорить мистецтвознавець Ольга ЗАВГОРОДНЯ.

Сам Вадим КОРЖЕНКО зазначає: «Мої колористичні абстракції, де я намагаюся створювати певний емоційний наcтрій і передавати стан душі, первісно мають архітектурно-середовищний підхід. Я мислю категоріями інтер’єру і одразу ж створюю роботи для уявного простору. Відвертість, провокативність і неповторність є для мене головними в мистецтві».

Художник постійно експериментує з технікою, матеріалом, тематикою, проте перевагу завжди віддає абстрактному мистецтву. Експресія, чуттєвість та емоція — риси, які характеризують творчість митця від самого початку.

Виставку «Кольорові акценти» відкрито для перегляду у галереї «Лавра» за адресою: вулиця Лаврська, 1. Та якщо не потрапите на неї — художник завжди радий гостям у своїй творчій студії на Андріївському узвозі, 18.

Фоторепродукції надано галереєю «Лавра»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати