Перейти до основного вмісту

Погляд на Гоголя із середини українського світу

У Національному музеї літератури України Євген Сверстюк представив свою нову книжку
30 травня, 11:23

«Гоголь і українська ніч» — це збірка психологічно-філософських есеїв, присвячених Миколі Гоголю. Нова книжка вийшла друком у видавництві «Кліо». «Гоголь має що сказати всім поколінням і особливо нашому», — переконаний Євген СВЕРСТЮК.

Написання цієї книжки — це пошук шляху до Гоголя. Хоча про нього написано вже немало, але в більшості своїй це праці російських літературознавців і письменників. Євген Сверстюк натомість розглядає Миколу Гоголя з середини українського світу. Саме в українському літературознавстві такого повного, об’ємного дослідження ще не було. Автор спонукає до роздумів і не бере на себе роль останньої інстанції. Читачеві ж Євген Сверстюк хоче донести те, що Гоголь був людиною віруючою й любив Україну.

«У цій книжці немає жодної цитати російською мовою. Гоголь говорить українською. Це — перша книжка, яка не цитує Гоголя російською. Він дуже легко перекладається. Він мислив українською», — зазначає автор.

Для Євгена Сверстюка визначальними під час роботи над книжкою були тексти творів самого Миколи Гоголя, тому есеї є не стільки літературознавчими, як психологічно-філософськими.

Публіцист Мирослав МАРИНОВИЧ нерозривно поєднує нову книжку про Гоголя із попереднім збірником Євгена Сверстюка «Шевченко понад часом». «Автор повертає нам розуміння того найважливішого, що їх об’єднує, і що визначало творчість обох авторів, — саме релігійного виміру», — говорить Маринович.

«У праці «Гоголь і українська ніч» письменник постає як цілісна особистість у єдності роду, культурної традиції й духовності. Успіх цієї книжки в тому, що пан Євген споріднений із Гоголем духовно», — вважає мовознавець Лариса МАСЕНКО.

Автор хоче відкрити читачам інше обличчя Миколи Гоголя — великого національного творця, який будив народ протягом кількох століть. Щоб за банальним газетним профілем Миколи Васильовича українці побачили його справжнього, того, який цікавий усім поколінням.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати