Сумські екологи створили "Електронний гербарій"
«Сумська» волошка дала назву проекту, який полягає у створенні електронного гербарію. Цей незвичний проект презентували в Агенції промоції «Суми». За словами еколога, екс-директора Національного заповідника "Михайлівська цілина" Лідії Шеремет, розробляти його почали ще у 2008 році. Відтепер зібрані та систематизовані матеріали будуть доступні кожному на онлайн-ресурсі Электронный гербарий.
Багато рослин, зображення яких та характеристики зафіксовані в електронному вигляді, взято якраз з Михайлівської цілини. Серед земель, які ніколи не знали плуга, цей заповідник степу найбільший у Європі: його площа становить 883 га, він входить до переліку семи «чудес Сумщини». Тут трапляються справді рідкісні рослини, гризуни та птахи.
За словами Лідії Шеремет, електронний гербарій буде корисним для багатьох людей: фармацевти тут знайдуть повну інформацію про лікарські рослини, в тому числі, про ті, які ростуть поруч. Бджолярі – інформацію про медоноси. Найбільш цікавим має стати електронний гербарій для школярів, студентів та їхніх наставників. Адже сьогодні фактично у кожного є доступ до мережі Інтернет. А це значить, що навіть не виходячи з дому, можна багато чого дізнатися про флору рідного краю. А якщо хто й досліджує рослини що називається «у польових умовах», новий інтернет-ресурс допоможе ідентифікувати будь-яку знайдену рослину. Вони тут представлені з позначенням біологічної та вікової форми. Крім того, вказано, коли, як і для чого рослина використовується.
У рамках проекту «Гербарій-онлайн» оголошено ще й туристичний фотоконкурс «Фототуризм на Сумщині». Він, на думку екологів, повинен привернути увагу громадськості до важливої проблеми збереження рослинного світу.
Алла Акіменко, Суми