Перейти до основного вмісту

Немає клініки — немає життя

Учора віл-позитивні люди протестували під Кабінетом Міністрів із вимогою відновити роботу Лаврської лікарні
08 жовтня, 20:17
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Уже три роки дев’ять тисяч віл-позитивних людей борються не лише за своє життя, а й за збереження клініки «Лавра», де вони проходять стаціонарне лікування. Учора пацієнти лікарні провели чергову акцію протесту: напроти Кабінету Міністрів виклали символічну гору із взуття. Його носили хворі на ВІЛ, коли були живими, серед цієї кіпи є й дитячі черевички. Учасники акції пояснюють: їхнє терпіння урвалось, адже лікарня на вулиці Лаврській зараз узагалі не працює і не приймає пацієнтів. А це основний медичний заклад, куди з усіх куточків України приїздили на лікування тяжкохворі на ВІЛ і гепатит С.

За розпорядженням Національної академії медичних наук, говорять учасники акції, зараз медперсонал не отримує заробітну плату і перебуває вдома, а препарати для лікування гепатиту С на суму 20 мільйонів гривень минулого тижня були вивезені з лікарні в інше приміщення. Тому зневіреним пацієнтам не лишалося нічого іншого, як вийти під стіни уряду і вимагати відновлення роботи клініки. Та протягом проведення акції з боку Кабміну до них вийшов лише десяток міліціонерів.

Боротьба за виживання у пацієнтів розпочалася у 2010 році, коли Кабмін підготував доручення щодо виселення з території Києво-Печерської Лаври суб’єктів господарювання, діяльність яких не пов’язана з роботою монастиря та Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Клініку «Лавра», за цим же дорученням, мали переселити до нового корпусу Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л. Громашевського на вулиці Амосова. Однак він ще й досі не збудований. І коли запрацює — теж невідомо.

«Керівництво Академії медичних наук просто знищує лікарню, — зауважує голова координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Володимир ЖОВТЯК. — У липні цього року був підписаний Меморандум між нашою організацією, Академією медичних наук та УПЦ «Києво-Печерська Лавра». У ньому йшлося, що переселення хворих і переведення лікарні до нового корпусу буде здійснено лише за умови, що будівництво остаточно завершиться. Наразі у клініці «Лавра» перебувають десять пацієнтів, котрі приїхали з регіонів отримувати медичну допомогу, але поки що допомогти їм нічим не можна».

Пацієнт лікарні Ігор додає, що, якби не цей медичний заклад, то ми б з ним не спілкувалися. Лише за останні два місяці померло п’ятеро пацієнтів. Та Ігор не втрачає надії і сподівається, що у нашій країні лишилися ще небайдужі до проблем віл-позитивних.

«Нам висували різні претензії: що ми претендуємо на територію поблизу Києво-Печерської лаври або обираємо невірний тон для спілкування з керівництвом НАМН. Та річ не в цьому, а в людських життях і надіях, — коментує Анна КОНСТАНТИНОВА, пацієнтка клініки «Лавра»: — Коли люди приносять до стін Кабміну взуття хворих, котрих більше немає поряд з нами, це свідчить про відчай. Це єдине відчуття, з яким ми продовжуємо боротися».

Якщо Кабінет Міністрів не почує вимог пацієнтів і ніяк не відреагує, спільнота віл-позитивних готова йти далі і звертатися за поміччю до Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати