Нещодавно знайдену картину да Вінчі таємно продали за 75 мільйонів доларів!

Картину «Спаситель світу», яку 2011 року було атрибутовано Леонардо да Вінчі, продали в приватному порядку за суму від 75 до 80 мільйонів доларів. Про це повідомляється в блозі ArtsBeat газети The New York Times із посиланням на лондонського арт-дилера Ентоні Крічтона-Стюарта, втаємниченого в обставини продажу. Операція відбулася в травні 2013 року, нею займався аукціойнний дім Sotheby’s. Картину продав консорціум власників, серед яких були нью-йоркські арт-дилери Александр Періш та Роберт Саймон; ім’я колекціонера, який здійснив покупку, не називається. Саймон у відповідь на запит журналістів повідомив, що робота «більше не доступна».
Картина розміром 47 на 66 сантиметрів написана маслом на дерев’яній панелі. Її неодноразово реставрували, через що вона втратила первинний вигляд; в результаті, з 1900 року вважалося, що це копія роботи Джованні Больтраффіо — художника, який навчався в майстерні Леонардо (згідно з деякими припущеннями, пензлю Больтраффіо належить, наприклад, немовля на ермітажній «Мадонні Літті»).
Проте після очищення картини і пошуків, проведених Саймоном та іншими мистецтвознавцями, було встановлено, що це оригінал «Спасителя світу» пише lenta.ru. Незважаючи на пробіли в провенансі, більшість авторитетних мистецтвознавців зараз погоджується з тим, що зображення Христа з кришталевою сферою в лівій руці належить пензлю Леонардо. У 2011-2012 роках картина виставлялася в лондонській Національній галереї і Музеї мистецтв Далласа, який навіть намагався викупити її.
Леонардо написав «Спасителя світу» між 1506 і 1513 роками на замовлення короля Франції Людовика XII. Відомо, що в середині XVII століття картиною володів англійський монарх Карл I; 1763 року роботу пустив з молотка син герцога Бекінгема і Норманбі. Наступного разу вона спливла 1900 року, коли її придбав британський колекціонер сер Фредерік Кук. У той час авторство роботи було забуте, і вона вважалася лише однією з декількох відомих копій твору да Вінчі. 1958 року картину з колекції Кука продали всього лише за 45 фунтів стерлінгів. 2011-го, коли було оголошено, що «втраченого Леонардо» знайшли, роботу оцінювали мінімум у 200 мільйонів доларів.
Випуск газети №:
№41, (2014)Рубрика
Культура